Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Sigurds, Zigurds


17. janvārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā satikās sešas paaudzes un septiņu skolu skolēni.
Karnevāla sākumā 10. klases audzinātāja Ludmila Kolpakova iepazīstināja ar raksturīgāko katrai no paaudzēm. 10. klases uzfilmētajā reklāmas rullī iepazināmies ar situāciju, ka skolas Svinību zālē no rīta pamostas 6 dažādu paaudžu cilvēki, kā iespējams visiem sadzīvot?

Lasīt tālāk ...

Laiks starp sudrabegles iedegšanu pie skolas un skolā, Svinību zālē, šogad aizritēja ļoti ātri. Turpinot senu tradīciju, otrdienās skanēja Ziemassvētku lasījumi: pirmajos 12. klase sveica Adventē ārā, pie egles, 11. klase otros noturēja 2. stāva gaitenī, trešajos 10. klase aicināja Svinību zālē, pie sudrabegles, kur dzirdējām H. K. Andersena pasaku „Meitene ar sērkociņiem” un kur tikām aicināti saglabāt savu Ziemassvētku sapni.

Lasīt tālāk ...

Latviešiem ziemas saulgrieži nekad nav bijuši klusi un mierīgi svētki, tajos visi līksmojušies un priecājušies par jaunā Saules gada atnākšanu.
Skolēni muzejā ieradās maskās. Ar troksni un līksmību bērni vilka bluķi pa “Riekstiņu” mājas apkārtni, tā projām aizvelkot visas vecā gada nebūšanas. Muzejā sanākušie budēļi minēja mīklas, skandēja latviešu tautasdziesmas. Ķekatnieki ieklausījās ticējumos par Ziemassvētkiem, zīlēja nākotni.
Kā jau latviešiem pieņemts, netrūka arī cienasta. Ķekatniekus muzeja saimniece cienāja ar tēju un zirņiem.
13. decembrī Ziemas saulgriežus muzejā “Riekstiņi” ieskandināja
9. kl. skolēni Rūta, Saiva, Ivo, Augusts, Niks,
12. kl. skolniece Eva,
7. kl. skolēni Linda, Ronalds, Roberts, Sanija,
6. klase skolēni Reinis, Niks, Amanda, Treisija, Lauris, Enija, Kristija

ozio_gallery_nano

4. decembrī skolā notika interaktīva nodarbība 7., 8. klašu skolēniem, kuru vadīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Agnis Bušs.
Iedomājies, ka mežs ir pilsēta. Mežs ir mājas daudzām dzīvām radībām. Tā patiešām ir. Un jo vecāka ir šī pilsēta, jo interesantāka un vērtīgāka. Tajā redzamas un atrodamas ļoti īpašas, pat gadu simtiem senas būves, kuras līdzinās arhitektūras pieminekļiem - gan kultūrai, gan dzīvošanai, gan saimniekošanai. Ir arī pavisam jaunas un spožas. Tādā senā pilsētā teju ikviens var atrast vietu atbilstoši savām prasībām un interesēm. Tāpat ir ar mežu - jo vecāks tas ir, jo daudzveidīgāks, slēpjot sevī plašas iespējas patverties dzīvajam. Viena no šādām daudzveidības mājām ir dobumainie koki.
Šī bija interesanta stunda par dabu mums apkārt, par tās saudzēšanu un saglabāšanu. Skolēni uzzināja un nostiprināja savas zināšanas par putniem, kuri par savām mājvietām izvēlas vecus kokus. Ornitologs pastāstīja par savu pieredzi un to, kā kļuvis par ornitoloģu.
Dabas stunda notika ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumu.

ozio_gallery_nano

Ziemassvētku gaidīšana Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā vienmēr ir darbīgs laiks. Svarīgākais – pēc iespējas labāk nokārtot beidzamos pārbaudes darbus. Taču ir arī tādi darbi, kam ir tradīciju spēks. 

3. decembrī pie skolas tika iedegta Ziemassvētku eglīte, pie tās pirmos Ziemassvētku lasījumus piedāvāja 12. klase. Pie sudrabegles tika noliktas aizdegtās svecītes. Direktore sveica ciemiņus – Neretas novada matemātikas olimpiādes dalībniekus.

Lasīt tālāk ...

25. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika Draudzīgā aicinājuma fonda „Skolu reitinga 2019” apbalvošanas ceremonija. „Skolu reitings” izveido objektīvu skolu, kurās realizē vidējo izglītību, vērtējumu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem. Izvērtējot audzēkņu sasniegumus centralizētajos eksāmenos latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsturē, šogad konkursam ir nominētas 53 skolas 4 kategorijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas. Tāpat tika vērtēta arī skolu izaugsme mācību priekšmetos un kopvērtējumā.
Draudzīgā aicinājuma fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele, uzrunājot šī gada laureātus, pārliecinoši teica: “Nav nozīmes, cik liela ir skola, jo zināšanas ir skolas vērtība.”

Lasīt tālāk ...

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi