Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Ginta, Gunda, Gunta

   18. oktobrī 9. klases skolēni devas mācību ekskursija, kurā svarīgākas pieturvietas bija saistītas ar Latvijas vēsturi un literatūru, kā arī ar A.Pumpura eposu Lāčplēsis.


   Pirmā apskates vieta bija Pļaviņu HES, kas ir cieši saistīts ar fizikas mācību priekšmetu. Tur varēja uzzināt daudz par HES un tā vēsturi. Tas ir lielākais HES Latvijā.
Otrā apskates vieta bija Uldevena pils. Šī pils ir ideālkonstrukcija 11.-12.gs. pilij. Tai par pamatu ir ņemti arheoloģiskie izrakumi un materiāli no dažādam Latvijas vietām. 11. -12. gs. pils atrašanās vieta bija pašreizējās Lielvārdes pilsdrupu vieta Daugavas krastā. Priecajamies, ka par Uldevena pili stāstīja pilskungs - vēstures entuziasts un karikatūrists Agris Liepiņš.
   Trešā pieturvieta bija Lielvārdes A. Pumpura muzejs. Muzejā varēja uzzināt daudz par A. Pumpura dzīves gājumu. A. Pumpurs ir autors vienīgajam latviešu eposam. Muzejā skolēni varēja izspēlēt 3 dziedājumus no eposa, un tā varēja labāk izprast varoņu raksturus un uzvedību. Mums bija ļoti apbrīnojama gide, kura savu darbu veica ar lielu entuziasmu un aizrautību.
   Pēdēja pieturvieta bija Ogres zilie kalni- Milžu taka. Tā ir šķēršļu josla, lai to izietu, ir vajadzīga liela drosme, jo trases bija patiešām ļoti grūtas. Otro trasi izgāja 9 cilvēki, bet melno jeb trešo trasi visu pilnībā izgāja tikai 3 cilvēki. Lai ietu šo trasi bija nepieciešama instruktoru atļauja. Pēc instruktoru teiktā, no trešās trases tiek celti uz zemes ļoti daudzi cilvēki: katra piektā sieviete un katrs trešais vīrietis.
   Ekskursija bija ļoti jauka un pamācoša. Priecājamies, ka mūsu skolā vienai mācību ekskursijai gadā katrai klasei tiek apmaksāti transporta izdevumi. Esam ļoti pateicīgi direktorei par šo iespēju.


Ingūna Dubovska,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
9. klases skolniece

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi