Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Junora, Anšlavs

     Reiz sensenos laikos - 20. janvāra vakarā - Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā valdīja rosība, jo uz karnevālu ieradās ne vien tā galvenās personas – pasaku varoņi, kas nonākuši mūsdienās -, bet arī viesi un skatītāji (daudz vecāku un skolas absolventu).
     Šāgada pasākuma vadītāji bija vecmāmiņa Smaida (absolvente Madara Zeltiņa) un viņas mazdēliņš Gaidis (12. klases skolnieks Mikus Saldovers). Aizkadra balss bija Pēteris (11. klases skolnieks Pavlovičs).


Jau no mazotnes Gaidis bija klausījies vecmāmiņas lasītās pasakas, bet tagad tās ir nomainījis “CS:GO” un Teilore Svifta. Kādu vakaru mājā pazuda elektrība un vecmāmiņa ar lukturīti rokās bija Gaida istabā, viņa Gaidi apvainoja, ka pielaidis māju ar visādiem vīrusiem. Gaidis gan attaisnojās, ka viņš tikai mācījies jaunus dejas soļus, jo gatavojoties karnevālam. Tas esot tuvu, bet viņš nezinot ne deju, ne dziesmu.
     Vecmāmiņa atgādināja Gaidim, ka bērnībā viņš nevarējis aizmigt, kamēr nebija dzirdējis par Sprīdīti. Tad Gaidim par to atgādināja ne vien Sprīdītis, Lutausis un Vēja māte, bet arī kādas svešas pilsētas rajona puiši (visi 10. klases skolēni). Svešumā Sprīdītis saprata – kamēr nav nosēdusies viedtālrunim baterija, jāieslēdz navigācija, lai nemaldīgi nokļūtu mājās. Laimīgs atgriezies mājās, Sprīdītis vēl sevi “ielika” instagrammā, un (ak vai!) viedtālrunis atslēdzās.
Gaidis šo bērnības pasaku atcerējās un tikpat laimīgs, uzliekot austiņas, it kā aizgāja gulēt. Pa to laiku vecmāmiņa atcerējās savu jaunības mīlestību Viktoru un savu Pelnrušķītes kurpīti, kas ballē bija pazudusi ... To atgādināja 6. klases skolēni, kas ne vien izspēlēja un izdejoja pasaku, bet arī atrada princim savu Pelnrušķīti.
     Gaidis vecmāmiņai prasīja par blakus ielā dzīvojošo Rasmas tanti un piedāvāja par viņu izlasīt datorā, taču Smaida atrunājās, ka tur neko nasaprotot. Mazdēliņš izstāstīja, ka “Delfos” rakstīts – Rasmas tante dzīvojot veco ļaužu namā. 8. klases pasakā par Sarkangalvīti ciemojāmies pie vecļaudīm, klausoties to, kā Sarkangalvītes vecmāmiņa tika apmānīta.
     Vecmāmiņa Smaida rādīja mazdēlam albumu ar skolas laika bildēm, kurās Gaidis viņu nosauca par neglīto pīlēnu. Vecmamma sašutusi paziņoja, ka bijusi Alise no Brīnumzemes. Turp mūs aizveda 7. klases pasaka.
Vecmāmiņa jautāja Gaidim, vai pabarojis zivtiņas, taču jaunietis iedomājās, ka būtu “forši”, ja pasakās lasītais piepildītos. Tā notika, kā Gaidis bija domājis – 9.   klases pasakā jaunais zvejnieks dabūja daudz naudas, jaunu “BMW” un meiču pret zelta zivtiņas lūgumu – aizvest viņu atpakaļ uz “Depo”.
     Vecmamma atcerējās, ka skolā esot dejojusi priekšnesumā “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. 5. klases rūķīši ar rūķu mammu gatavojās sagaidīt ciemos Sniegbaltīti, vispirms mācoties deju. Tai pievienojās arī vecmāmiņa Smaida.
     Tad Gaidim vecmamma stāstīja, ka vēl viņa esot tēlojusi vienu no sivēntiņiem. Tā ar 11. klases pasaku ielūkojāmies salmu mājas, žagaru mājas un mūra mājas celtniecībā, kuras laikā sivēntiņi arī jautrojās dejodami. Bija arī trīs vilku deja. Skaista jau!
     Pēkšņi atradās gaisma un Gaidis ienesa 2 kasetes, kurās bija Rites pasaka un Aknīstes pasaka. Arī mēs noskatījāmies un guvām pamācības par zālītes un alkohola kaitīgumu (nabaga zvejnieks un Sniegbaltīte bija krituši kārdinājumā).
Vecmāmiņa bija nogurdinājusi Gaidi ar pasakām, kuras abi kopā bija redzējuši gara acīm. Novēlot labunakti, vecāmamma teica: “Atceries galveno – grāmatas ir spoguļi: tajās var redzēt tikai to, kas jau pašā ir!”
     Aizkadra balss pavēstīja: “Un tā viņi dzīvoja ilgi un laimīgi. Gaidis sakrāja naudu, spēlējot datorspēles, un aizbrauca ceļojumā uz Ameriku. Tur Gaidis ar saviem latviskajiem deju soļiem savaldzināja Teilori Sviftu. Kāzās viņi dejoja “Tūdaliņ, tāgadiņ”. Vecmāmiņa, saņemot dāvanā “iPhone”, aizceļoja “WhatsApp-ā”.”
Karnevāla nobeigumā satikās 16 laimīgi pāri no pasakām un nodejoja tikpat laimīgu pirmo balles deju. Pasaku varoņi, karnevāla vadītāji, kā arī skolotājas Aija un Sarmīte par palīdzību saņēma balles balvas – saldumus!
     Paldies mūsu ciemiņiem – draugiem - no Rites, Sproģu un Mazzalves pamatskolas un Aknīstes vidusskolas!
Līdz ballei, kurā spēlēja pašmāju ‘’Wild Pride’’, bija iespējams apmeklēt foto istabu, zīlēšanas istabu un prāta istabu, kur gaidīja 12. klases skolēni. Arī Skolas padomes vecāki piedāvāja savā istabā sacensties veiklībā, izturībā un uzmanībā.
Uz tikšanos 2018. gada karnevālā!


Dace Kronīte,
Neretas Jāņa jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi