Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Ginta, Gunda, Gunta

      Jaunietis un mobilais tālrunis vai viedtālrunis – gandrīz neatņemama divsavienība. Ar šo ierīci ne vien iegūst informāciju, bet ar to sazinās, iespējams, dažs biežāk nekā klātienē. Ne velti mūsdienu jauniešiem arvien grūtāk nākas sarunāties vienam ar otru. Vieglāk – uzrakstīt. Taču, kā skolēni paši atzīst, visbiežāk raksta, nedomājot par pareizrakstību.
      Arvien vairāk latviešu valodas skolotājiem nākas domāt, kā dzimtās valodas prasmi un tās nozīmīgumu iemācīt skolēnam. Un te - interesantā un aizraujošā veidā skolēni tiek mudināti apgūt latviešu valodu ar izveidotu interaktīvu spēli jauniešiem „Valodas vingrotava”! Tajā sacensties var ne vien 5. – 12. klašu skolēni, bet arī citi valodas interesenti.
      Spēli piedāvā „letonika.lv”. „Valodas vingrotavā” ir jautājumi par latviešu valodu un literatūru, par mūsdienu valodu un klasiku. Katrs mēnesis ir veltīts vienam autoram un viņa darbiem. Februāra spēle bija veltīta Vilim Plūdonim un viņa darbiem „Eža kažociņš”, „Atraitnes dēls” un „Salgales Mada loms”.
      Interaktīvā spēle jauniešiem „Valodas vingrotava” norisināsies 3 kārtās. 1. kārta bija no 13. līdz 28. februārim. Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolēni ar interesi un, neslēpšu, arī veselīgu sacensību garu iesaistījās spēlē. No sākuma to darījām latviešu valodas stundās (tas sākotnēji neaizņēma vairāk par 10 minūtēm, jo 10 uzdevumi jāveic 3 reizes), bet pēcāk skolēni „vingroja” mājās (tas kārtējais mājas darbs latviešu valodā). Par to, ka skolēni tiecās uz lielāku individuālo rezultātu, liecināja apskatāmais spēlētāju tops (sākumā varēja redzēt pirmos 200, beidzoties 1. Kārtai, – pirmos 500 dalībniekus).
      „Valodas vingrotavas” 1. kārtā, piedaloties 372 Latvijas skolām, mūsu skola ieguva 7. vietu, iegūstot 854,99 punktus.
      Konkursa februāra kārtā piedalījās 1188 klases. „Valodas vingrotavā” ir arī klašu tops, no top 30 klasēm – 10. klase ierindojās 10. vietā, 7. klase - 17. vietā, 9. klase - 29. vietā!
      Konkursa februāra kārtā piedalījās 4652 skolēni. Kā visātrākā un visgudrākā no mūsējiem ir Agnija Lazdiņa (10. klase) ar iegūtajiem 11,8 punktiem. Tas ir 3. labākais rezultāts! Ļoti tuvu Agnijas rezultātam ir Valters Duks un Kaspars Ozoliņš ar 11,78 punktiem. Arī viesskolniece Paula Amrei Heinz  ir ieguvusi 11,61 punktu, tas ir ievērojams rezultāts! 10. klasē konkursā iesaistījās visi 16 skolēni.
      No 7. klases „vingrotājiem” veiksmīgākais ir Rauls Laučiškis ar savu labāko rezultātu 11,79; viņš spēlētāju topā ir 9. vietā! Rauls atzinās, ka visātrākais laiks 10 uzdevumu atbildēšanai ir bijis 20 sekundes! Vistuvāk klasesbiedram ar rezultātu 11,75 ir Santa Nikolajeva un Tīna Ziedāne un ar rezultātu 11,74 - Jēkabs Kalniņš, Marta Ragele un Samanta Cvetkova. Septītie „vingroja” visi.
      Signe Budre (9. klase) ieguvusi savu labāko rezultātu – 11,74 punkti. Pārējie divi labākie 9. klases spēlētāji ir Kārlis Lejnieks (11,54 punkti) un Ingūna Dubovska (11,4 punkti). Arī devītie piedalījās visi.
      No 8. klases rezultatīvākā „vingrotāja” ir Monta Apeināne ar savu vislabāko rezultātu – 11,66 punkti.
      Arī tev no 13. marta un 13. aprīļa ir iespēja trenēties „Valodas vingrotavā”, jo mans labākais rezultāts nav nemaz tik slikts – 11,54. Rezultātu, protams, ietekmē arī interneta ātrums. Jābrīdina – konkursā uz balvām pretendē tikai skolēni.
      Katru dienu 3 reizes izpildīt 10 uzdevumus – vismaz kādas minūtes dienā bagātinot sevi un uzlabojot savas zināšanas latviešu valodā un literatūrā, vēl Dace Kronīte,
      Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
      latviešu valodas un literatūras skolotāja

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi