Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

      24. aprīlī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Tehniskās jaunrades diena “Izmēģini, uzzini, aizraujies!”, kurā piedalījās Neretas un Mazzalves pamatskolas 6.- 9. klašu skolēni.
      Šī diena atšķīrās no ierastajām, jo stundas vadīja SIA “Aspired” no Ventspils augsto tehnoloģiju parka. Tehniskās jaunrades diena tika plānota, lai sniegtu skolēniem zināšanas, paraugdemonstrējumus inženierzinātņu jomā un ar to saistītā karjeras izglītībā. Skolēni apmeklēja, aktīvi darbojās 4 īpaši izstrādātās un sagatavotās radošajās darbnīcās. Visas darbnīcas tika veidotas starpdisciplināras, lai skolēni varētu pielietot vairākos mācību priekšmetos gūtās zināšanas un prasmes.


      Tehniski radošajā darbnīcā “Katapulta” skolēni uzzināja fizikas likumiem: elastības spēku, ķermeņa kustības trajektoriju, atvilkšanas un palaišanas leņķiem, katapultas darbības principu. No sagatavotajiem materiāliem (saldējuma kociņiem, gumijām un plastmasas karotes) dalībnieki, liekot lietā savas zināšanas un radošo izdomu, katrs izgatavoja katapultu, ko vēlāk testēja precizitātes un spēka disciplīnās.
      Tehniski radošajā darbnīcā “Vēja ģeneratori” skolēni guva priekšstatu, kāda nozīme vējam elektroenerģijas ražošanā un kā dažādas spārnu formas ietekmē sasniegto rezultātu. Teorētiskajā ievada daļā skolēni uzzināja par elektrisko sistēmu inženiera un fiziķa profesiju. Dalībnieki izgatavoja unikālus vēja ģeneratora spārnus.
      Darbnīcā “Nopelni miljonu” skolēni atkārtoja pasaulslaveno Edisona eksperimentu un kaut nedaudz iejutās elektriķa, elektroapgaismes tehniķa profesijā. Teorētiskam stāstījumam, kuru papildināja prezentācija, sekoja praktiska darbošanās grupās. Saslēdzot elektrisko ķēdi, bija iespēja noskaidrot, kā un kāpēc elektrību spēj saražot kartupelis, citrons, ābols un…arī cilvēks. No pieejamiem materiāliem skolēni izveidoja savu spuldzīti. Paši konstatēja un izdarīja secinājumus, kad un kāpēc kvēldiegs gail un pārdeg. Novēroja, kāda materiāla kvēldiegs deg visilgāk un visspožāk. Svarīgs bija grupas komandas gars un ieinteresētība.
      Radošajā darbnīcā “Domino efekts” skolēni īsi un interesanti tika iepazīstināti ar Rūba Goldberga mašīnu un tās darbības principiem. Tika demonstrēti spilgti piemēri ideju rosināšanai. Dalībnieki grupās veidoja savas Rūba – Goldberga mašīnas. Ļoti svarīgs šajā darbnīcā bija sadarbības princips, jo tikai ieguldot enerģiju, pacietību un radošu izdomu un, visai komandai darbojoties kopā, iespējams sasniegt augstus rezultātus.  
      Diena izvērtās interesanta un pieredzes bagāta. Nodarbības bija radošas un atraktīvas, kur teorija mijās ar pašu veiktiem eksperimentiem, radošu darbošanos un secinājumu izdarīšanu. Gudri izklaidējoties varēja arī daudz iemācīties, veidot komandas garu, sacensību prieku, bet kopumā šajā dienā piedzīvotais veicinās interesi par tehniskajām jomām un ar to saistītajām profesijām.

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi