Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

16. maijs – satraukumu pilna diena Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas drāmas kopas dalībniekiem - visiem tiem, kas rādīja skolotājas Aijas Kalnāres iestudēto teātra izrādi „Cūku būšana” Neretas kultūras namā.
Skolotāja Aija pirms lugas sākuma uzrunā uzsvēra to, ka cilvēkiem vajag kļūt labākiem un daudzreiz nevajag būt tik skarbiem, jo ir tāds teiciens „dots devējam atdodas’’. Izrāde mācīja mums to, ka dzīvnieki ir daudz iejūtīgāki un taisnīgāki.


Bija interesanti tēli: piecas cūkas, kas bija ļoti izsalkušas, jaunais krutais mednieks un viņa draudzene jaunā saimniece Santa. Viņa grasījās šo pamest, jo viņš bija mednieks un medīja labsirdīgās mežacūkas. Viņa tik ļoti pārdzīvoja šķiršanos, ka bija gatava mirt nost. Dažs labs skatītājs satrūkās tad, kad no improvizētā zārka sēdus uzslējās jaunā saimniece. Santas mamma, vecā saimniece, bija visiem pazudusi, jo „atpūtās” kopā ar pudeli grādīgā. Ļauni izturējās abas cūku kopējas, kas cūkas tā arī nepabaroja. Viena no kopējām - Terēze, tā gan bija ļoti nejauka, viņa nemaz negribēja cūkām dot ēst, viņa bija nežēlīga un skarba. Cūkas, to visu dzirdot, nolēma atriebties Terēzei. Cūkas izbēga no aizgalda, sagaidīja Terēzi ar otru kopēju Diānu, bruņojušās ar mednieka pamesto šauteni. Nu tad cūku parlaments abas kopējas nolēma sodīt. Par to, ka Diāna iepriekš pret viņām bija labi izturējusies , viņu uzreiz atbrīvoja. Terēzi gan vēl brīdi pabaidīja, solot bargi jo bargi sodīt. Protams, cūkas bija sirsnīgas un palaida ļauno Terēzi vaļā.
Skatītāju vērtējums - luga esot gan interesanta, gan smieklīga. Manuprāt, luga bija arī ļoti pamācoša.
Paldies atsaucīgajiem skatītājiem par skaļajiem aplausiem, skaistajiem ziediem un, protams, par gardumiem, kas tika dāvāti aktieriem. Liels paldies skolotājai Aijai Kalnārei par lielo pacietību, ar mums strādājot!


Jaunā saimniece Santa jeb Amanda
no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 7. klases

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi