Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 28. aprīlī 7. un 8. klases skolēni devās ekskursijā uz Cēsīm. Ekskursijas mērķis - Cēsu zinātnes centrs (Zinoo), par kuru skolēni bija dzirdējuši un runājuši audzināšanas stundā. Neretas tuvumā nav tādu iespēju, tāpēc šī lieliska iespēja iepazīt, izzināt un darboties interaktīvā ekspozīciju vidē.


Kopā ar Zinoo centra gidu skolēni iepazinās ar centrā izvietotajiem eksponātiem. Ar interesi audzēkņi klausījās stāstījumu par tehnisko ierīču darbību un pielietojumu dzīvē. Skolēni uzzināja arī par fiziķa, astronauta, ķīmiķa, programmētāja, elektrosistēmas inženiera, mehāniķa un citām tehniskās nozares profesijām. Skolēniem vajadzēja iesaistīties, izteikt savas domas, novērojumus un izdarīt secinājumus, kāpēc vajag mācīties bioloģiju, matemātiku, fiziku, ķīmiju… Pēc ekskursijas ļoti interesanti bija pašiem darboties un izmēģināt mehāniskās ierīces. Ar aizrautību un interesi skolēni piedalījās izzinošajā nodarbībā, nelielajā erudīcijas konkursā. Noslēgumā paši skolēni tika iesaistīti eksperimentā - paraugdemonstrējumā “Kosmiskā ola”. Audzēkņi bija ieinteresēti un darbojās ar aizrautību.
Centrā skolēni daudz uzzināja par inženierzinātņu lielo nozīmi ikviena cilvēka dzīvē un paši pārliecinājās, ka tas ir interesanti un aizraujoši.
7. klases skolniece Trīna:
“Zinoo centrs – vieta, kur atgriezties! Mums, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 7.klasei, centrs sniedza jaunas zināšanas, pieredzi un pozitīvas emocijas. Vieta, kur arī mācījāmies! Katrs centrā atrada kaut ko, kas viņu piesaistīja – kādam patika robotu cīņas, kādam virtuālā ģitāra, bet citam acīs iekrita klavieres otrā stāva gaitenī. Ļoti interesanta, manuprāt, bija “Kosmisko olu” darbnīca. Īpaši mūsu klase iemīļoja Lego stūrīti un līdzsvara kāpnes. Kopumā, visa klase ir ļoti apmierināta ar centra apmeklējumu un ir priecīga par iespēju tur viesoties”.

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi