Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 22. maijā 3. un 4. klases skolēni devās ekskursijā uz Līgatni.

Bērni apmeklēja Līgatnes Amatu centru, apskatīja amatnieku dažādos darinājumus, iepazina amatniecības nozares, vēroja amatnieku darbu, uzzināja par profesijām (galdnieks, audēja, šuvēja, mākslinieks).

Gide pastāstīja par šuvēju darbu un parādīja interesantās lelles, priekšautus un citus šuvēju radītos darbus. Audēju darbu bērni vēroja darbībā un paši izmēģināja “sēdēšanu” stellēs. Tekstilmākslinieka darinājumi ir skaisti un daudzveidīgi. Bērni redzēja, ka darbs prasa pacietību un mākslinieka zināšanas kompozīcijā, vajadzīga krāsu izjūta. Audēja skolēniem stāstīja par iespējām izmantot otrreizējās izejvielas, piemēram, plastikāta maisiņus. Lupatu deķi un plastikāta maisiņu paklāji izskatījās skaisti un interesanti. Pēc ekskursijas skolēni darbojās pašu izvēlētajās radošajās darbnīcās.
3. un 4. klases zēni darbojās kokapstrādes radošajā darbnīcā. Darbojoties pie darba galdiem, amata meistars pastāstīja par daudzveidīgajām kokapstrādes iespējām, rādīja dažādos izstrādājumus, dalījās ar sava amata zināšanām un pieredzi. Zēni strādāja ar kokapstrādes darbarīkiem un pēc amatnieka ieteikuma izgatavoja atslēgu piekariņu. Daži pirmo reizi turēja rokās kaltu, īlenu, mācījās izmatot smilšpapīru. Kokapstrādes meistars pastāstīja par koksnes dažādajām īpašībām. Mājās zēni veda pašu izgatavotos piekariņus, sirsniņas, mājiņas, putnus, zvaniņus, ko nu katrs bija izvēlējies pagatavot.
Interesanta nodarbība notika papīra liešanas darbnīcā, kurā darbojās meitenes. Skolēni šogad iesaistījās makulatūras vākšanas konkursā, tāpēc neliels priekšstats par papīra otrreizēju izmantošanu skolniecēm bija 0radies. Papīra liešanas darbnīcā no pārstrādāta vecā papīra tika radīts jauns materiāls – papīrs, - uz kura var gleznot, aplicēt vai arī citādi radoši izmantot. Meistare meitēnam rādīja un stāstīja par dažādo otrreizēju papīra izmantošanu dizaina un mākslas nozarē. Saruna izvērtās arī par dabas saudzēšanu un dabas izglītības speciālista darbu.
Par uzzināto un piedzīvoto Līgatnes Amantu centrā bērni bija priecīgi, stāstīja, ka ļoti patikusi darbošanās darbnīcās, varējuši atpūsties no skolas un tajā pat laikā gūt interesantu pieredzi, redzēt daudzos un dažādos amatnieku darinājumus, uzzināt par amatnieku darba ikdienu un iespējām.
Pēc Amatu mājas nodarbībām skolēni devās ekskursijā pa Līgatnes Dabas takām un apskatīja skaisto pilsētiņu.

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi