Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Junora, Anšlavs

Starptautiskā Skolotāju diena jeb Pasaules Skolotāju diena ir starptautiski atzīmējama diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Tā kā uz skolu svētdienā nedodamies, tad Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā Skolotāju dienu svinējām 29. septembra rītā. Jau plkst. 08:30 mēs, 11. klases skolēni, sagaidījām dienas gaviļniekus – skolotājus - skolas zālē ar dziesmu "Smilšu rausis" mūsu izpildījumā. 

Pēc tam 11. klases skolnieces (Agnijas Lazdiņa un Edīte Grigalovičina) skolotājus pārbaudīja dažādos uzdevumos. Pirmajā uzdevumā skolotājiem vajadzēja no diviem dažādiem attēliem izveidot salikteni. Vēlāk tika pārbaudītas zināšanas latviešu mūzikā. Nolasot dažādu latviešu dziesmu rindiņas, skolotājiem bija jāuzmin dziesmas nosaukums, arī izpildītājs. Pēc tam skolotājiem bija iespēja "palauzīt" galvu, mēģinot atrast atbildi uz 13 āķīgiem jautājumiem, piemēram, "Kas iet uz augšu, bet nekad neiet lejā?" Atbilde skanēja - "vecums." Pēdējais uzdevums lika gan izkustēties, gan gūt kādu mācību. Katram skolotājam pa apli tika padots iedomāts trusis, un katram skolotājam ar šo trusi bija jāveic kāda darbība. Pēc tam šī darbība bija jāizdara arī blakus stāvošajam kolēģim. Šī spēle mācīja padomāt par to, ko mēs darām cits citam jeb "nedari otram to, ko negribi, lai dara tev". Skolotājiem uzdevumos veicās ļoti labi.
Tad skolotāji devās uz skolotāju istabu, kur viņus sagaidīja gan garšīgs, gan veselīgs pārsteigums.

Linda Šmalce,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
11. klases skolniece

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi