Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Junora, Anšlavs

Sākoties jaunajam mācību gadam atjaunojās intensīvs kopīgs darbs mazpulkā. Jāizvērtē vasarā individuāli paveiktais, jāgatavojas rudens skatei un novada Rudens Projektu forumam.
Pirmajā nodarbībā mazpulcēni kopā ar skolotāju Ritu Trukšu apsekoja pagājušajā, 2016.gada, rudenī iestādīto ozolzīļu dobi. Visiem bija liels pārsteigums ieraugot mazos ozoliņus, kuru lapas jau sāka dzeltēt. Pavasara apsekošanā mācību gada noslēgumā ozolu dobe bija klusa un tukša – nebija uzdīgusi neviena zīle. Vasaras mēnešos noticis liels brīnums – mazie ozoliņi sadīguši, salapojuši un paspējuši paaugties dažs, pat 15 centimetru garumā. Šis ir mazpulka ilgtermiņa grupas projekts akcijā “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” ar nosaukumu “No zīles līdz ozolam” un vēl turpināsies vairākus gadus. Pēc dažiem gadiem ozolus varēs pārstādīt tiem paredzētās vietās.
Šī gada pavasarī Neretas mazie mazpulcēni kopā ar dažus gadus vecākiem biedriem, kam pieredze dažādu projektu rakstīšanā un realizēšanā, sāka īstenot grupas projektu “Vasaras puķu stādi manai skolai”. Tagad šī grupa raksta rudens atskaiti par veikumu. Vēl pirms salnām skolas dārzā koši zied ar mazpulcēnu izaudzētiem stādiem piestādītas trīs puķu dobes. Mazpulcēni izaudzējuši 90 samteņu, 100 asteru un 95 ciniju stādus. Rēķinot vidējo tirgus cenu 15 centus par stādiņu, tie maksātu 42 eiro 75 centus. Protams, projektu realizēt mazpulcēni varēja skolotājas R. Trukšas vadībā, sadarbībā ar Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas administrāciju un dārznieci, jo viņi palīdzēja izvēlēties un iegādāties puķu sēklas, kūdru, atvēlēja puķu dobes stādīšanai.
Oktobris mazpulkos parasti ir laiks darba skatēm. Neretas mazpulcēni savai skatei pulcējās skolas bibliotēkā 3.oktobrī, lai aizstāvētu Šalotes šķirnes sīpolu pētījuma un arī biznesa projektus, kā arī pašu izvēlētos individuālos projektus. Ļoti kvalitatīvi Šalotes sīpolu pētījumu veikusi Samanta Bukša. Prezentācijā viņa cienāja klātesošos ar sīpolu gredzeniem mīklā. Šo recepti meitene pati atradusi internetā, bet mācījušās gatavot un gatavojušas kopā ar mammu. Pat puiši atzina Samantas atnesto kārumu par gardu.
Biznesam Šalotes sīpolus audzēja Sintija Gadišķe. Spītējot slapjajai vasarai daļa sīpolu viņas dārzā izauguši ļoti lieli – gandrīz līdzvērtīgi tiem, kurus audzējam no sīksīpoliņiem. Ražas kvalitatīvāko daļu Sintija nodos z/s Ezerkauliņi atbilstoši projekta nosacījumiem un līgumam.
Otrs S. Gadišķes projekts “Manas 100 tautas dziesmas” veltīts Latvijas valsts simtgadei, izstrādāts radoši un kvalitatīvi. To Sintija prezentēs novada Rudens forumā Baltinavā 14.oktobrī. Uz novada Rudens Projektu forumu Baltinavā dosies arī Samanta Bukša, kā arī izvirzīts grupas projekts “Vasaras puķu stādi manai skolai”.
Lidija Ozoliņa, 116. Neretas mazpulka vadītāja

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi