Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

19. septembrī mēs, 8.klases skolēni, devāmies interesantā un izglītojošā ekskursijā uz Siguldas un Līgatnes pusi. Pirmā pietura - "Rāmkalnu" ražotne, lielākā šāda veida ražotne Latvijā.

Tur mums parādīja "Rāmkalnu" ideju, mērķi un gala produkta tapšanas procesu. Paši savām acīm redzējām, kā lielākoties viss darbs tiek veikts ar rokām (gan daudzu produktu gatavošana, gan fasēšana).

Noslēgumā mums bija iespēja degustēt produkciju. "Rāmkalnos" tiek gatavotas sukādes, pastilas, sīrupi, šokolādes tāfelītes, limonādes un citi produkti. Šeit ir arī atsevišķa BIO produktu ražošanas līnija, kam tiem izmantota cita aparatūra un citas, daudz veselīgākas izejvielas. Ražotne gada laikā nodrošina 50-70 darba vietas un eksportē savu produkciju pat uz ASV un Japānu. "Rāmkalnu" slavenākais produkts - izcilās cidoniju sukādes.
Tālāk nonācām Līgatnes pazemes bunkurā, kur varējām sataustīt, saredzēt un saost Padomju laikus. Īsts ceļojums pagātnē, manuprāt. Gide ļoti aizrautīgi stāstīja, pievienojot personīgo pieredzi par dzīvi Padomju Latvijā, šim ceļam pazemē piešķirot īpašu garšu.
Pēc tam pastaigājām un pavērojām dabu un dzīvniekus Līgatnes takās, kur tie, kam vēl bija spēks, uzkāpa arī skata tornī. Piepildīti un ar jaunām zināšanām braucām mājup.

Trīna Pavloviča

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi