Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

10. oktobrī Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas Svinību zālē notika tikšanās ar ASV vēstniecības pārstāvjiem. Bija ieradušies divi ASV bruņoto spēku karavīri un viens Latvijas zemessargs, taču tikšanos vadīja tikai divi. Šie vīri īsumā pastāstīja, no kurienes viņi ir un kā nonākuši attiecīgajos dienestos.
Pablo Palacio (ASV bruņotie spēki), dzimis Kolumbijā 1990. gadā, stāstīja, kā nonācis līdz šādai profesijai, kādēļ tādu izvēlējies. Savā stāstā pieminēja gadījumu Ņujorku ar lidmašīnu uzbrukumiem, kas norisinājās 11. septembrī. Viņš vēstīja, kā uzzinājis par teroraktu un kā redzējis pie upes to brīdi, kad vienā no “dvīņu torņiem” ietriekusies otrā lidmašīna. Pablo Palacio atklāja, ka 2010. gadā karojis Afganistānā. Vīrietis pārvalda vairākas valodas, un divas no tām - portugāļu un spāņu.
Nils Students ir zemessargs Latvijā. Taču, par izbrīnu, ir dzimis Ņūdžersijā 1986 .gadā. Viņa vecāki ir latvieši, kuri 1944. gadā pameta Latviju. Nils Students darba dienās bija mācījies parastā amerikāņu skolā, taču sestdienās viņu vecāki veda stundas attālumā uz esošo latviešu skolu, kur viņš apguva latviešu valodu, vēsturi, kā arī daudz ko citu. 2015. gadā viņš iestājās Zemessardzē, gribēdams palīdzēt karot Ukrainā. Šobrīd Nilam ir divas mazas firmas Rīgā.
Karavīri paskaidroja skolēniem par NATO un ES nozīmi un to darbības jēgu, Oskara  Kalpaka atstāto ietekmi uz Latviju un tās brīvību. Arī atklāja, ko nozīmē teiciens "the ultimate sacrifice"*.
Skolēniem tika uzdoti jautājumi, un par pareizajām atbildēm tika dotas pildspalvas, īpašos gadījumos tika izsniegti mazi pierakstu blociņi. Lai arī lekcija norisinājās angļu valodā, klausītāji šķita ieinteresēti un spēja jautāt angliski, un atbildēt  uz uzdotajiem jautājumiem.
Līga Šarkūne,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
10. klases skolniece
* latviski “lielākais upuris” (runājot par dzīvību)

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi