Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

      17.10.2017.  10.klases skolēni devās uz Jelgavas pili,  kur varēja apskatīt  Kurzemes hercogu kapenes. Tajās bija 21 sarkofāgs, un daži sarkofāgi bija taisīti bērniem, jo bērni ļoti slimoja un nebija zāļu, ar ko tos ārstēt. Diemžēl liela daļa sarkofagu ir bijuši iepriekš izlaupīti un izdemolēti.
      Kapenēs ir arī iespējā apmeklēt muzeju. Tajā ir iespēja redzēt apģērbus, ko 17. – 18. gadsimtā nesājā hercogi, hercogienes un viņu bērni.
      Man visvairāk patika monētas un senlietas, kuras varēja apskatīt muzejā. Mums stāstīja par pils vēsturi, kapeņu un senlietu vēsturi. Mani izbrīnīja tas, ka, pili būvējot, kaļķim pievienoja pienu un olas. Ar šādu maisījumu tika mūrēti ķieģeļi.
      Es iesaku aizbraukt uz šo vietu tiem, kam patīk Latvijas vēsture.
      Arnis Staltmanis,
      10. klases skolnieks

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi