Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

      2017. gada 17. oktobrī mēs, 10. klase, devāmies mācību ekskursijā uz Latvijas Lauksaimiecības universitāti (LLU). Tā atrodas skaistajā un greznajā Jelgavas pilī uz šauras pussalas starp Lielupi un tās atteku Driksu. Agrāk pilī bija Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, vēlāk guberņas administratīvais centrs, bet tagad ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu mājvieta.


      Latvijas Lauksaimniecības universitāte piedāvā plašu studiju programmu klāstu. Pavisam augstskolā ir 8 fakultātes- Lauksaimniecības fakultāte, Tehniskā fakultāte, Veterinārmedicīnas fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Vides un būvzinātņu fakultāte, Meža fakultāte, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte. Ne visas fakultātes atrodas pašā Jelgavas pilī. Ir arī 3 zinātniskie institūti- Dārzkopības institūts, Agroresursu un ekonomikas institūts un Zemkopības zinātniskais institūts. Ar šiem zinātniskajiem institūtiem, fakultātēm un to apakšnozarēm mūs iepazīstināja laipna sieviete, parādot video un pastāstot. Studentiem, kas studē augstskolā ar labām sekmēm, tiek maksātas stipendijas. Noklausoties šo stāstījumu, mums radās priekšstats par to, kādas studiju programmas piedāvā LLU.
      Mums izstāstīja arī par studentu brīvā laika aktivitātēm, piemēram, peldēšanu, jāšanu, sportošanu, dziedāšanu, dejošanu. Tie, mūsuprāt, ir interesanti piedāvājumi, jo ārpus studijām jaunieši var izkustēties un aizraujoši pavadīt savu laiku, darot to, kas patīk. Protams, studentiem tiek piedāvātas arī viesnīcas. LLU piedāvā 8 dažādas viesnīcas. Katra no tām ir citādāka gan ar iekārtojumu, gan īres maksu. Pats students var izvēlēties, kurā no tām viņš vēlas dzīvot.
      Latvijas Lauksaimniecības universitātes apmeklējums mums visiem šķita noderīgs un izglītojošs. Mēs uzzinājām dažādus interesantus faktus. Iesakam arī citiem skolēniem apmeklēt LLU, jo tur var sīkāk iegūt informāciju par studijām, kas tālāk noderēs izvēloties profesiju. Varbūt arī kāds no mums izvēlēsies šo skaisto pilsētu par savu studiju vietu.
    
     Signe Budre,
     10. klases skolniece

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi