Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

Tas bija 2012. gada decembris. Pie mums klases telpā viesojās kaprālis Klāvs Bajinskis. Viņš pastāstīja par Jaunsardzi un to, kādēļ vajadzētu pievienoties šai lielajai un ātri augošajai organizācijai. Taču bija arī divi nosacījumi: viens obligāts un otrs vēlams. Nosacījumi bija šādi: ir jābūt vismaz 12 gadus vecam un ir jābūt Latvijas patriotam. Par laimi, man vasarā bija apritējuši 12 gadi, un, protams, es esmu Latvijas patriots.
Ar instruktoru pavadījām patiešām aizraujošus gadus. Instruktors mums bija kā draugs. Protams, mēs viņu cienījām un respektējām, jo viņš bija militārpersona un līdz ar to arī augstākstāvošs, nerunājot par to, ka viņš ir pieaugušais. Viņš mums kļuva jau kā draugs, dažreiz pat sanāca uzrunāt viņu ar ‘’tu’’.
Diemžēl instruktors Klāvs Bajinskis nonāca izvēles priekšā. Viņš varēja palikt Zemessardzē un turpināt darboties ar mums, jaunsargiem. Vai arī viņš varēja stāties Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), ko viņš arī izdarīja. Tāpēc instruktoram nācās aiziet no mums, jo viņam nepietiktu laika -, stājoties NBS, jaunajiem karavīriem ir daudz mācību un treniņu. Mēs Klāvam Bajinskim esam pateicīgi par pavadītajiem gadiem un par visu, ko viņš mums iemācīja, un iemācīja daudzko.
Gadu nācās iztikt bez Jaunsardzes. Sākām nodarboties ar citām lietām. Piemēram, es sāku apmeklēt treniņus angārā, jo kaut kur to enerģiju vajadzēja likt. Treniņi man nesagādāja tādu prieku kā Jaunsardze, jo militārās lietas un aktivitātes mani patiešām aizrauj vairāk nekā jebkas cits.
Pagājušā gada pavasarī pienāca ziņa, ka Jaunsardze atjaunosies Neretā un mēs atkal būsim vienība. Atkal visi bijušie jaunsargi sanāks kopā un ies pārgājienos, taču būs cits instruktors. Es to, protams, pieņēmu, jo vēlējos atkal beidzot sākt darīt to, kas man patiešām patīk un ar ko vēlos saistīt savu nākotni.
Jauno instruktoru sauc Maigurs Kalniņš. Viņš ir bijis divās misijās Irākā un Afganistānā. Instruktors ir ļoti zinošs, draudzīgs un ar lielu pieredzi. Maigurs Kalniņš arī strādā NBS, bet sanācis tā, ka viņam ir lielāka iespēja darboties ar Jaunsardzi, tāpēc viņš to dara. Instruktors Kalniņš strādā ar divām Jaunsardzes vienībām: ar Neretas vienību un Aknīstes vienību. Drīzumā mums gaidāms kopīgs pārgājiens, kurā varēsim saliedēties un iepazīties ar Aknīstes vienību vēl tuvāk.
Šajā laikā, kad instruktors mums ir Maigurs Kalniņš, esmu piedalījies pāris Jaunsardzei paredzētās aktivitātēs. Pavasarī instruktors izteica piedāvājumu piedalīties Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības (SUV) nometnē. Ja godīgi, tad manas acis iemirdzējās, un es automātiski teicu, ka es to gribu un es darīšu, jo jau instruktors Klāvs Bajinskis vienā no pārgājieniem mums bija stāstījis par SUV, mani tas ieinteresēja, un no tā laika sapratu, ka nākotnē ļoti vēlos savu dzīvi saistīt konkrēti ar šo vienību. Te pēkšņi 16 gadu vecumā man parādās iespēja piedalīties SUV rīkotā nometnē.
Es izgāju īpašu atlasi, kuru vajadzēja kārtot obligāti, lai tiktu uz nometni. Visiem atlases dalībniekiem bija jāatspiežas vismaz 60 reizes 2 minūšu laikā, jāveic ķermeņa augšdaļas pacelšana vismaz 60 reizes 2 minūšu laikā. Bija arī jāpievelkās vismaz 14 reizes, jāskrien 10 km izturības skrējiens, jānopeld 1500 m un jāveic 20 km pārgājiens. Atlasi nokārtoju un tiku uz nometni. Biju ļoti laimīgs un lepojos ar paveikto, jo īstenībā nedaudz šaubījos par to, vai man sanāks, taču man bija motivācija. Nedēļu pavadīju nometnē, kas norisinājās turpat, kur atlase, Bolderājā. Bolderājā atrodas SUV bāze, tur notiek gan treniņi, gan pieaugušo kandidātu atlase, kuri vēlas tikt tieši Specvienībā.
Vēl nesen biju Bauskā, kur norisinājās jaunsargu militārās sacensības “Pulkveža Jura Dalbiņa kauss”. Tur veicām dažādus komandas un komandas saliedētības vingrinājumus. Jau instruktora Klāva Bajinska laikā pabiju šajās sacensībās. Tajā gadā trase bija nedaudz grūtāka. Bija jāveic 5 km skrējiens, kurā bija dažādi kontrolpunkti ar daudziem uzdevumiem, kas pārbaudīja gan precizitāti, gan fizisko noturību. Trases sākumā bija jābrien pāri Lielupei. Šogad trase nebija jāveic, jo bija rudens, un mūsu veselības un drošības labad sacensību plānojums tika nedaudz pamainīts. Lai nu kā, sacensības bija diezgan spraigas, komandas gandrīz vai elpoja viena otrai mugurā, taču mēs izcīnījām dalītu 3. vietu. Mēs bijām laimīgi par paveikto, jo no Neretas bijām tikai 2 jaunsargi: es un mans klases biedrs Markuss Sloka. Mūs apvienoja ar Aknīstes vienību, un mēs ļoti labi un ātri spējām sadraudzēties un sadarboties.
No 24. līdz 27. oktobrim Daugavpilī norisināsies jaunsargu 3. mācību līmeņa sagatavošanās posms. Šajā 3 dienu nometnē mēs atsvaidzināsim jau iegūtās zināšanas un, iespējams, iegūsim arī jaunas zināšanas, kuras mums būs vajadzīgas 2018. gada maijā. Tad notiks jau 3. līmeņa gala testu nometne. Tajā mēs varēsim parādīt, ko esam iemācījušies visu jaunsarga gadu garumā.
Šā gada 30. novembrī es došos uz Rīgu. Tur būs Jaunsardzes 25 gadu jubilejas svinības un īpaša ceremonija, uz kuru esmu saņēmis ielūgumu. Esmu vienīgais, kurš no Neretas jaunsargiem saņēmis šo ielūgumu, jo vienīgais biju SUV nometnē. Tas man bija īpašs pagodinājums. Es ceru, ka šajā ceremonijā satikšu kādu no biedriem, ar kuriem biju specvienības nometnē.
Es ļoti ceru, ka arī turpmāk varēšu iesaistīties dažādos pasākumos, kas saistīti ar Jaunsardzi. Es iesaku stāties Jaunsardzē gan zēniem, gan meitenēm. Tas nekas, ka savu turpmāko dzīvi nevēlas saistīt ar armiju, zināšanas vienmēr noder.
Rainers Auziņš,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
10. klases skolnieks

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi