Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

Realizējot ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākumu plānu, 17. oktobrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 10. klases skolēni devās ekskursijā pa lidostu „ Rīga”. Tā atklāta 1974. gadā un ir lielākā lidosta Baltijā. Lidosta “Rīga” gadā pārvadā vairāk nekā 1 miljonu pasažieru.

Ekskursijas mērķis bija iepazīties ar karjeras iespējām lidostā “Rīga”. Mūsu gids Aleksandrs izstāstīja par lidostā esošajām profesijām. Izrādās, ka lidostā ir pieejami teju visu profesiju pārstāvji, sākot no dārzniekiem, apkopējiem, mehāniķiem, tehniķiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem, ornitologiem, dispečeriem, beidzot ar pilotiem un stjuartiem, dažādiem IT speciālistiem. Svarīgi, ka katrā no profesijām iespējama arī karjeras izaugsme. Bija interesanti tuvāk uzzināt par stjuarta un pilota profesiju.
Lidostā vēl uzzinājām, kā un kāpēc tiek veiktas drošības pārbaudes, un arī paši gājām cauri rentgena iekārtai, tika pārbaudītas mūsu līdzi paņemtās mantas. Katram bija jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Pēc tam speciāli paredzētās kastēs bija jāsaliek visas savas mantas .
Uzzinājām, kāpēc tiek svērta bagāža, un gids pāradīja, kā tas notiek. Uz svariem tiek likta un nosvērta bagāža. Lidostā uz visiem svariem viena un tā pati bagāža neatšķiras ar svaru. Tie ir noregulēti tā, lai neatšķirtos neviens skaitlis. Svarīgi precīzi nosvērt bagāžu, lai zinātu, kā to pareizi izvietot lidmašīnā, un lai zinātu, cik degvielas pildīt lidmašīnā.
Ekskursijās beigās ar lidostas autobusu braucām apkārt lidlaukam, un gids izstāstīja par darbībām lidlaukā. Izbraukājot lidostas teritoriju un uzzinot, kas un kā ir izvietots lidlaukā, devāmies atpakaļ. Pēc brauciena nonācām pie bagāžas saņemšanas vietas, tur tika izstāstīts, kā pasažieri saņem savu bagāžu un ko dara, ja bagāža ir “noklīdusi”. Šeit uzdevām gidam Aleksandram sev interesējošos jautājumus, un pats svarīgākais bija par iespējām strādāt vasarā lidostā „Rīga”. Uz šo jautājumu saņēmām atbildi , ka starptautiskā lidosta „Rīga” kā atbildīgs darba devējs, domājot par jauniešu darba iespējām un pieredzes gūšanu, piedāvā vasaras darbu dažādos amatos. Lidostā “Rīga” pieņem strādniekus vismaz ar vidējo izglītību, svarīgi ir tas, ka jāzina vismaz 2 svešvalodas un jābūt komunikabliem, jo darbs saistās ar cilvēkiem.
Kad ekskursija bija galā, par piemiņu mums arī iedeva nelielu suvenīru – atslēgu piekariņu. Ekskursija mums bija ļoti noderīga: ieguvām ieskatu tajā, kas un kā notiek lidostā, kas ir izvietots lidostas teritorijā. Mēs guvām priekšstatu par lidostas darba apstākļiem, specifiku, vidi, drošību. Uzzinājām, cik atbildīgs un sarežģīts ir darbs lidostā „ Rīga”.
Ieteiktu citiem apmeklēt lidostu „Rīga”! Šeit ir ļoti plašas un daudzveidīgas iespējas veidot savu karjeru nākotnē.
Liāna Roze,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
10. klases skolniece

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi