Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

17. oktobrī ar klasi devāmies mācību ekskursijā uz Jelgavu. Daži no zināmākajiem apskates objektiem bija Klīstošais students, Mītavas tilts un Pasta sala.

Pasta sala ir brīvā laika pavadīšanas, izklaides un atpūtas vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem. Tā tiek labiekārtota un vairākas reizes jau rekonstruēta. Staigājot pa Pasta salu, cilvēki jūtas konfortabli, jo viss apkārt ir sakopts, celiņi apgaismoti un gaiss ir svaigs kā laukos. Šeit notiek dažādi pasākumi, kuros es esmu piedalījusies, piemēram, Smilšu skulptūru, Ledus skulptūru festivāli un dažādi koncerti. Šeit norisinās Putu balles. Pasākumos var piedalīties gan jauni, gan veci. Galvenais, lai ir gribasspēks un vēlēšanās.
Salas labiekārtojums ir atzīts par labāko konkursa “Latvijas būvniecības gada balva 2014? nominācijā “Publiskā ārtelpa”. Tās labiekārtojums turpināsies, uzstādot jaunus trenežierus, bērnu rotaļu atrakcijas un citus.
Pāri Driksas upei ir uzcelts Mītavas tilts - Latvijā lielākais un garākais gājēju un velobraucēju tilts. Pie tilta ir izbūvēta laivu piestātne, kur var piestāt kuģotāji. Ejot pāri šim tiltam, paveras burvīga ainava-saule, kas skaisti lūkojas Driskas upītē, ēkas, ko izdaiļo skaistas ziedu dobes, koki, kas izdaiļo apkārtni ar savu zaļumu. Vēl ievērojām, ka šis tilts tiek restaurēts. Lai padarītu to vēl acīm tīkamāku, svētku laikā tilts tiek izgaismots un cilvēki labprāt šeit pavada laiku.
Driksas upes malā, tilta vienā galā, atrodas tēlnieka Kārļa Īles veidotā skulptūra - strūklaka „Jelgavas students". Students stāv peļķē ar lietussargu, no kura tek ūdens. Mākslinieks „Jelgavas studentam" devis vārdu Jēkabs Ceriņš un stāsta, ka studenta dzimšanas diena ir 26. jūlijā un viņš mācas 3. kursā. Ir teikts, ka lietussarga rokturim ir īpašs spēks - jāizdomā vēlēšanās un jāpieskaras rokturim, tad vēlēšanās piepildīsies. Pie šīs skulptūras mēs uztaisījam foto kā atmiņu no ekskursijas.
Esmu priecīga, ka aizbraucām uz šo ekskursiju un daudz ko uzzinājām. Ieteiktu arī citiem aizbraukt uz Jelgavu-pilsētu izaugsmei. Brīnišķīga vieta atpūtai, romantiskai pastaigai, izklaidēm.

Diāna Ozoliņa,
10. klases skolniece

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi