Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

2017.gada 17.oktobrī mēs, 10.klase, devāmies ekskursijā uz Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis ir apmeklētākais tūrisma objekts Jelgavā. Tornim ir 9 stāvi.
Baznīcas priekšlaukumā centrā atrodas akmens skulptūra - strūklaka.
1.stāvā ir tūrisma informācijas centrs ar biļešu kasi un suvenīru veikalu.
3. stāvā ir vēstures ekspozīcija "Zemgale — Latvijas prezidentu šūpulis".
4. stāvā ir vēstures ekspozīcija "Jelgava un Sv. Trīsvienības baznīca laikmeta griežos".
Izmantojot skārienjūtīgus monitorus, iespējams virtuāli aplūkot vēsturisko baznīcu gan no ārpuses, gan iekšpuses. Tie ir ļoti viegli izmantojami un satur plašu detalizētu informāciju.
5. stāvā ir vēstures ekspozīcija "Tautas tērps Zemgalē".
7. stāvā atrodas konferenču zāle.
8. stāvā atrodas restorāns.
9.stāvā ierīkota izstāžu zāle un skatu laukums, no kura iespējams vērot Jelgavas pilsētas panorāmu uz visām debespusēm.
Trīsvienības baznīcu sāka celt 1574.gadā pēc Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda Ketlera pavēles. Jelgavas Svētās Trīsvienības Evaņģēliski luteriskā baznīca bija senākais dievnams un senākā mūra ēka Jelgavā. Tā bija pirmā no jauna uzceltā luterāņu mūra baznīca Eiropā un lielākā baznīca Zemgalē. Sakuma torņa garums bija 49,68 metri. 1862. gadā torni pagarināja līdz 80,5 metriem, un tā bija augstākā celtne. Pēc baznīcas nopostīšanas 1944.gadā tā vairs netika atjaunota, tomēr zvanu tornis savu vietu saglabāja. 2010.gada novembrī pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis atdzimis jaunā veidolā. Torni pārklāja ar stikla jumtu. Torņa tagadējais augstums ir 50,17 metri. Tam vēl ir saglabājusies Martina Knoha veidotā forma.
Mēs daudz uzzinājām par torņa vēsturi un par pašu pilsētu, kā arī par iepriekšējiem prezidentiem, varēja apskatīt naudas zīmes, pilsētas apbalvojumus ( goda zīmes).
Mūsu klasei ļoti patika apmeklēt šo vietu, un iesākam to arī citiem, jo tur patiešām var daudz uzzināt par Jelgavu, kā arī par Latviju. Tā ir brīnišķīga vieta, no kurienes paveras burvīgs skats uz Jelgavas pilsētu.
Ance Ziedāne un Daniels Šjaučjuns,
10. klases skolēni

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi