Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Asna, Asne, Zaiga

 30. novembrī Skrīveros bija literārā konkursa "Andrejam Upītim - 140" noslēgums. Uz to bija ielūgta 8. klases skolniece Trīna Pavloviča.
      A. Upīša muzejā mūs laipni sagaidīja ar karstu zupu, jo rakstnieka māte arī nekad neesot ciemiņus palaidusi bez pacienāšanas. “Skrīveru saldumos” ne vien uzzinājām par to, kā tiek sagatavota “Gotiņu” masa, bet arī pašas mēģinājām “Gotiņu” ietīšanu. Devāmies kopā ar Latvijas Nacionālā teātra aktieriem braucienā pa Skrīveriem, godinot A. Upīša dzīves ceļus un romānu “Zaļā zeme”.  
 Skrīveru kultūras centrā bija Andreja vārda dienas torte – īsta lauku torte! Tad sekoja konkursa uzvarētāju apbalvošana. Konkursam tika iesūtīti 134 darbi: 96 darbi 7. – 9. klašu grupā, 38 darbi 10. – 12. klašu grupā.
      No mūsu skolas konkursā piedalījās 7 skolnieces. Atzinību un teātra biļeti uz izrādi “Savādais atgadījums ar suni naktī” ieguva Trīna Pavloviča. Pateicība ir Paulai Skadiņai, Amandai Pisukovai, Montai Apeinānei, Erīdai Cepurītei, Līgai Šarkūnei un Lindai Šmalcei.
      Skatījāmies iestudējuma “Zaļā zeme” ieraksta fragmentu un klausījāmies aktieru Māras Zemdegas, Ulda Dumpja un Edmunda Freiberga stāstījumu par iestudējumu un aktiera profesiju. Māra Zemdega teica – katrs ierodas pasaulē ar savu sūtību un konkursantiem vēlēja atrast un piepildīt savu sapni. Uldis Dumpis ir pārliecināts, ka cilvēkam ir jāsaglabā savi sapņi līdz sirmam vecumam. Režisors Edmunds Freibergs priecājās, ka ir jauni cilvēki, kurus interesē kaut kas vairāk par telefonu, jo šīsdienas uzvarētājiem ir panākumi, caur radošu rakstīšanu veidojot bagātāku savu dvēseli.
      Braucot mājup, atvadas sūtījām ozolam Lielais Andrejs, pie kura ceļu rādīja aizdegtās sveces.
      Pateicība no literatūras skolotājām Daces Kronītes un Egijas Apiņas par sirsnīgi un izcili sarīkoto konkursa noslēgumu.

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi