Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin:

16. februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā 10. – 12. klašu skolēniem notika karjeras izglītības pasākums "Radošums un motivācija – panākumu atslēga”. Pie mums skolā viesojās pieredzes bagāta lektore Vita Brakovska, biedrības ZINIS valdes priekšsēdētāja. Pirms biedrības ZINIS izveides, Vita uzkrājusi darba pieredzi Ventspils Augstskolā un Ziemeļkurzemes reģionālās attīstības aģentūrā, Jūrmalas pilsētas domē, Sabiedrības integrācijas fondā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā. Koordinējusi Latvijas inovatīvo biznesa ideju konkursu „Ideju kauss”. Vitai ir liela NVO sektorā, viņa ir sertificēta Britu padomes iniciatīvas - "Nākotnes pilsētas spēles" vadītāja. V. Brakovska apmeklē Latvijas reģionus un stāsta par izaugsmi, nākotnes profesiju un iespējām, uzsverot, ka mūsdienās jāveicina jauniešu konkurētspēja. Radošās Nedarbnīcas mērķis – dot iekšējo sajūtu, kādu izvēli veikt pēc skolas, un parādīt dažādas iespējas nākotnes profesijas izvēlē. 

No sākuma mēs aplūkojām prezentāciju, kas sākās ar gudru domu - "Radošums un motivācija – panākumu atslēga." Lektore dalījās pieredzē ar stāstiem par uzņēmējiem un viņu produktiem, lai iepazīstinātu jauniešus ar dažādām inovācijām.
Stāstīja par tieši tādiem pašiem jauniem cilvēkiem kā mēs, kas ar savu uzņēmību, iniciatīvu, radošumu, prasmēm ir spējuši gūt panākumus. Piemēram, Emīls Pakārklis pirms 2 gadiem izdomāja fotografēšanas kursus un izveidoja uzņēmumu ar nosaukumu "iPhone Pfotography School", par kuru gadā saņem 400000$. Viņa mērķis ir piesaistīt vairāk sekotāju savai mājaslapai. Tas sniedz priekšstatu, ka ir jādara tagad, lai dzīvē sasniegtu vēlamo rezultātu.
Pasniedzēja pastāstīja, kā parastus ikdienas priekšmetus var izmantot neparasti. Parādīja visneparastākās lietas, ko cilvēki pārdod internetā par iespaidīgu summu. Ja Latvijā šīs lietas nepērk, tad ar lielāko prieku pērk citās valstīs. Izgudrotāji šādā veidā pelna lielas naudas summas. V. Brakovska stāstīja, ka viens puisis sāka eksperimentēt ar kafijas biezumiem un atklāja prātam neaptveramo - no tiem var taisīt flīzes. Vēlāk taisīja arī galdus. Puisis esot teicis: "Dosim kafijai otru iespēju!" No kafijas biezumiem viņš taisīja jebko. Tas pierāda, ka katram ir jābūt atšķirīgam un ar dažādām pieejām realizēt savus plānus.
Tad mums bija praktiskais darbs grupās ar “Ērģeļu metodi". Šī metode attīsta jauniešu domāšanu, lai savienotu nesavienojamas lietas – lapas vidū bija nepieciešams uzrakstīt dabas produktu, augšēja puslokā sarakstīt, kas raksturīgs šai lietai, un apakšējā puslokā, kas nav raksturīgs. Tā, piemēram, radās akmensbrilles, tērpi no zāles utt. Tas lika saprast, ka cilvēks var radīt neparastas lietas un cilvēki tās pirktu. Jebkura ideja ir realizējama pat tad, ja šķiet neiespējama.
Nodarbības beigās bija iespēja aplūkot Latvijas radošo uzņēmēju darinājumu kolekcijas. Tie visi bija neparasti produkti, piemēram, karameles ar ķiplokiem, nātru pulveris utt. Lekcija bija noderīga jauniešiem un lika aizdomāties par nākotnes profesiju un visneparastākajiem risinājumiem. Ir ļoti noderīgi piedalīties šādā profesionāla lektoru vadītā nodarbībā, apgūt jaunas un interesantas metodes, lai izzinātu sevi, apzinātu savus iekšējos radošos resursus un mācītos pieņemt karjeras lēmumu.
Pasākums notika Eiropas Sociāla fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Diāna Ozoliņa,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
10. klases skolniece un
Rita Trukša, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas pedagogs karjeras konsultants

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi