Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin:

27. februārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 1. – 5. klašu skolēniem notika nodarbības “Tehniskās zināšanas manai nākotnei”. Tās organizētas, lai rosinātu bērnu interesi par tehnisko jaunradi un demonstrētu, ka inženierzinātņu joma ir patiesi interesanta un aizraujoša. Skolēni iepazina dažādus robotu veidus (līniju sekotāji, roboti uz gaisa spilvena, robotu bumba, programmējamais drons u. c. ), paši meklēja atbildes par to pielietojumu reālās ražošanas līnijās un darbojās praktiski.


Nodarbības vadīja SIA „AgirVision” Robotu skolas dibinātājs Kaspars Čabs. Pasākuma laikā bērni iepazina robotu darbības pamatprincipus, risināja loģikas uzdevumus, apguva pirmās programmēšanas iemaņas un centās izprast sensoru darbību. Pasākuma vadītāji nodrošināja lielu tehnoloģisko dažādību, tāpēc katrs varēja atrast sev interesējošu nodarbi. Ar aizrautību skolēni zīmēja robotu trasītes, darbojās ar robotiem sensoriem. Daudziem skolēniem pirmo reizi bija iespēja mēģināt vadīt un kontrolēt robotus. Ar spēles palīdzību skolēni mācījās risināt uzdevumus un veidot secinājumus. Sarunās ar nodarbību vadītāju bērni uzzināja par inženiera, programmētāja un mehāniķa profesijām. Tās apgūstot, paveras plašas karjeras iespējas nākotnē. Kaspars pastāstīja par savu aizraušanos ar robotiku. Nodarbības veidotas, ievērojot skolēnu vecumposmus, tāpēc 4.un 5. klašu skolēniem tika piedāvāts grūtāks uzdevums ar robotu programmējamiem kauliņiem.
Pasākuma noslēgumā notika robotu paraugdemonstrējumi – šovs-, kurā roboti demonstrēja savas sasveicināšanās, vingrošanas, dejošanas un citas ieprogrammētās prasmes. Bija patiesi interesanti!
Pēc nodarbībām skolēni izteica savas domas par to, kas paticis.
“Šādas nodarbības varētu būt vēl!”
“Patika, ka roboti bija dažādi.”
“Patika zīmēt robotu trasītes un tas, kā robotiņi brauca uz priekšu!”
“Es labi pavadīju laiku un daudz jauna uzzināju!”
“Loti labi skolotāji, visu paskaidroja un ļāva mēģināt pašiem.”
“Bija interesanti vadīt robotus, to mēģināju pirmo reizi.”

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Rita Trukša

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi