Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris


Šogad 4. septembris Neretas Ja?n?a Jaunsudrabin?a vidusskolā bija adaptācijas diena, kurā norisinājās karjeras atbalsta pasākums par jaunākajām tehnoloģijām un attālināto darbu. Lekciju “Software is eating the world” jeb “Programmatūra apēd pasauli” vadīja Jānis Zālītis, kurš iepazīstināja ar tehnoloģiju tendencēm pasaulē, kas, visticamāk, skars mūsu nākotnes izvēlēto profesiju - virtuālo realitāti, automatizāciju, mākslīgo intelektu.
Tikšanās laikā skolēni tika iepazīstināti ar strauji augošajām tehnoloģijām un kā tās tuvākajā laikā varētu aizstāt cilvēkus. Pirms lekcijas lielākā daļa klausītāju nebija domājuši, ka visas šīs tehnoloģijas nevar skart arī Latviju, tomēr, klausoties Jāņa Zālīša prezentācīju, uzzinājām, ka dažas no jaunajām tehnoloģijām jau ir kaimiņvalstīs, piemēram, Igaunijā ir autobusi bez vadītāja.
Jānis Zālītis iepazīstināja arī ar mākslīgo intelektu. Bija interesanti, ka viņš to arī jau izmantojis, lai pārveidotu Neretas evaņģēliski luteriskās baznīcas fotogrāfijas slavenu mākslinieku gleznošanas stilos. Līdz šim vairāki skolēni domāja, ka programmēšana ir grūta un garlaicīga, tomēr pēc lekcijas noklausīšanās daudziem domas mainījās, un viņi atzina to, ka programmēšana varētu būt pat interesanta. Skolēni bija pārsteigti par to, ka Jānis strādā ASV kompānijā, bet darbu veic attālināti - mājās Neretā. Vēl viņš iepazīstināja ar iespējām mācīties sev tīkamas profesijas tieššaistē.
Skolēni pēc tikšanās dalījās pārdomās par lekcijā iegūto informāciju. Tā šķita interesanta, informatīva, aizraujoša, pamācoša un negarlaikoja, bet lika aizdomāties par nākotni, profesijas izvēli un saviem mērķiem, uz kuriem vajadzētu virzīties jau tagad, esot skolēnam.

Kristiāns Dimitrijevs,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
12. klases skolnieks

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi