Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Adaptācijas dienā 4. septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā viesojās Evelīna Elksnīte - Jēkabpils NVO resursu centra projektu koordinatore darbā ar jauniešiem - un divi viesi no citām valstīm - Mariona no Austrijas un Julien no Francijas.
Viņu viesošanās mērķis bija iepazitināt skolēnus ar jauniešu iespējām Latvijā un ES. Sarunas tēma bija Pilsoniski aktīvs jaunietis. Sākumā mūs kopumā iepazīstināja ar biedrību. Tā darbojas kopš 2006. gada, tajā ir divas fiziskas personas, kopumā ir 32 biedrības. Evelīna mūs iepazīstināja ar dažādām akcijām, kuras būs 2018./ 2019. mācību gadā.
Pirmā akcija - 100 minūtes savai pilsētai vai novadam. Šī akcija būs spēkā no 21. maija, un tā ir par godu Latvijas simtgadei. Akcijā ir iespēja:
* stādīt tulpju stādus Jēkabpils Mežaparkā;
* ziedot barību bez mājām palikušiem kaķiem;
* kāds labs darbs pēc paša izvēles.
5. oktobrī notiks Jēkabpils orientēšanās spēle jauniešiem Time to move: Eiropa Tev.
Otrā akcija Brīvprātīgais uz vienu dienu. Tas notiek jau 4. gadu augusta pēdējā nedēļā. Šis pasākums ir ļoti līdzīgs Ēnu dienām. Tajā var būt brīvprātīgais jebkurā darbavietā un darboties kā pilntiesīgs darbinieks, un veikt dažādus darbus un uzdevumus. Neretai šis bija pirmais gads, vakance bija pieejama Neretas novada pētniecības muzejā.
Ļoti interesants stāstījums bija par vienu programmu, kura ir arī Eiropas brīvprātīgais darbs, bet tas ir pieejams cilvēkiem no 17 līdz 30 gadu vecumam. Ir iespēja būt brīvprātīgajam jebkurā no Eiropas Savienības valstīm. Programma ilgst no 2 mēnešiem līdz 12 mēnešiem, šajā braucienā viss ir pilnīgi apmaksāts.
Tālāk sekoja saruna ar viesiem/ brīvprātīgajiem. Mariona Lichtenbergera no Austrijas ieradās jūlija beigās ar Erasmus+ Eiropas brīvprātīgā darba projektu Volunteers discovery. Mariona Jēkabpilī pavadīs 10 mēnešus, šobrīd ir aizritējis pirmais no tiem. Jauniete dalījās savās pārdomās par dzīvi un ikdienu Latvijā. Latvijā viņai ļoti patika mūsu ainavas un zaļā daba. Julien no Francijas Latvijā arī ieradās ar Erasmus+ programmu. Viņš šeit ir uz 12 mēnešiem. Šim jaunietim Latvijā ļoti patīk sabiedrība un cilvēki. Julien atzina, ka šo programmu ir izvēlējies tamdēļ, ka vēlas apgūt citu tautu kultūru un apskatīt pasauli.
Tikšanās bija noderīga.
Ingūna Dubovska,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
11. klases skolniece

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi