Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

3. oktobrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 9. klase devās ekskursijā uz dažādām vietām Lielvārdē ar mērķi uzzināt vairāk par Uldevena pili, Lielvārdes pils Skulptūru dārzu, Andreju Pumpuru un eposu “Lāčplēsis”. Ceļā mēs piestājām, lai varētu apskatīt Daugavu, kā arī Aizkraukles pilsdrupas.
Nonākot Uldevena pilī, mums bija iespēja apskatīt, kādam nolūkam ir uzcelta šī pils. Tā kalpoja ne tikai kā pils, bet arī kā cietoksnis 12. gadsimta senlatviešiem. Pēc Uldevena pils virsaiša teiktā, pils nodrošina aizsardzību, taču dzīves apstākļi bija skarbi. Balstoties uz visu uzzināto, varam secināt, ka dzīve 12. gadsimta Uldevena pils iedzīvotājiem bija grūta.
Lielvārdes parka daļā, kur savulaik bijusi Lielvārdes muižas pils ar sešām kolonnām, terasēm un rožu stādījumiem, pašlaik atrodas Skulptūru dārzs, kuru apskatījām arī mēs. Lielvārdes pils Skulptūru dārzs tika atklāts 1988. gadā eposa „Lāčplēsis” iznākšanas 100 gadu jubilejas svinību laikā.
Skulptūru dārzā apskatījām 16 koka skulptūras, kuras veidojuši studijas “Doma” tēlnieki Jāņa Karlova vadībā Tās nesen tikušas atjauninātas, gatavojoties A. Pumpura eposa “Lāčplēsis” simttrīsdesmitgadei.
Izstaigājuši Lielvārdes Skulptūru dārzu, ar klasi devāmies uz Andreja Pumpura muzeju. Tajā mums bija divas muzejpedagoģiskās nodarbības, kur mums bija iespēja spēlēt lomu spēli par Andreja bērnību un jaunību, kā arī izspēlēt eposa “Lāčplēsis” sižetu. Andreja Pumpura dzīvē bija gan pozitīvas, gan negatīvas atmiņas.
Mūsuprāt, šādi pavadīt dienu ir neikdienišķi un jauki. Šādās ekskursijās var uzzināt daudz ko jaunu Latvijas vēsturē, literatūrā, valodā.
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas
9. klases skolēni

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi