Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Sestdien, 2018.gada 20.oktobrī, agrā pirmās lielās rudens salnas rītā novada busiņā 116. Neretas mazpulka pārstāvji devās uz Latgales mazpulku rudens forumu Rēzeknes novadā Rogovkā. Tur Nautrēnu vidusskolā norisinājās trešais šī gada rudens projektu forums, kura laikā mazpulcēni iepazīstināja ar savu veikumu gada garumā. Projektu foruma ietvaros notika mazpulcēnu lauku labumu tirdziņš un mazpulcēnu paveikto projektu prezentācijas.
Pasākuma mērķis - novērtēt un sniegt atzinību mazpulcēnu veiktajam darbam individuālo un grupas projektu ietvaros. Forumā piedalās visi mazpulcēni, kas veiksmīgi izstrādājuši un aizstāvējuši savus projektus vietējā mazpulka ražas skatē. No 116. Neretas mazpulka Samanta Bukša prezentēja veikumu pētījumā “Kartupeļi – otrā maize”, bet brālis piedalījās mazpulcēnu tirdziņā ar paša gatavotajām rotām, kā arī tirgoja ābolus un ar mammu kopīgi gatavoto cidoniju sīrupu. Solvita Bukša kā savu bērnu un mazpulka darba atbalstītāja bija uzaicinātais pasākuma viesis. Viņa palīdzēja dēlam tirdziņā un kopā ar vadītājiem devās ekskursijā pa Rogovku, piedalījās pieņemšanā pie Nautrēnu vidusskolas direktores Anitas Ludboržas.
Latgales un Sēlijas mazpulcēni prezentēja savus projektus dažādās jomās – "Sīpoli Latvijas karoga krāsās", "Mazpulcēnu - trušmīļu skola", "Latviešu karavīrs laikmetu griežos", "Kartupeļi - otrā maize", "Pavairosim lauka tomātus", kā arī citās dārzkopības, rokdarbu, vides un novadpētniecības jomās. Latgales forumā darbojās 477. Nautrēnu mazpulka sagatavotā loterija, kurā pilnajās biļetēs bija ziemciešu puķu sīpoli. Radošajās darbnīcās “Rudens veltes rotās” mazpulcēni no zīlēm un kastaņiem gatavoja rokassprādzes un krelles. Nodarbībās “Lecam pa vecam, lecam pa jaunam” mazpulcēni, iegūstot jaunus draugus, sagatavoja nelielas teatralizētas ainiņas, ko parādīja noslēgumā. Pēc launaga Nautrēnu mazpulcēni aicināja ciemiņus uz tusiņu “Jautra dzīve Rogovkā”. Noslēgumā mazpulcēni saņēma atzinības rakstus par aizstāvētajiem projektiem un nelielas dāvanas no Latvijas Mazpulku padomes. Samanta Bukša saņēma II vietas diplomu par pārliecinošu projekta “Kartupeļi – otrā maize” realizāciju un aizstāvēšanu.
Viena no vērtībām, ko šādi darbojoties iegūst mazpulcēni ir prasmes uzņēmējdarbībā agrā vecumā. Bieži vien mazpulcēni projektus raksta par dažādām precēm un produktiem, kurus ražo vai ražos un vēlāk pārdos. Tieši tāpēc katrā forumā mazpulcēniem tiek dota iespēja savus vai savu mājsaimniecību saražotos produktus pārdot rudens tirdziņos, gūstot pirmo mārketinga un biznesa pieredzi. 

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi