Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Asna, Asne, Zaiga


5. novembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni, piedaloties karjeras attīstības atbalsta pasākumā ”Izvēle, iespējas, izaugsme”, devās uz loģistikas uzņēmumu “BEW RIX”, SIA/ “BEWESHIP Latvia”, SIA. Tur guvām priekšstatu par loģistikas kompānijas darbu, strādājošo profesijām, izglītību, pieredzi un prasmēm, kas nepieciešamas darbiniekiem.
Uzņēmumā ieradāmies 13:30. Pie ieejas mūs sagaidīja noliktavas departamenta vadītāja Kristīne, kura pēcāk aizveda mūs uz sanāksmju zāli. Tur mūs gaidīja pārējo departamentu vadītāji un uzņēmuma vadītāja Iluta Grebska. Viņa pastāstīja, ka tāpat kā mēs mācījās Neretas vidusskolā un nemaz nevēlējās saistīt dzīvi ar loģistiku. Pēc vidusskolas absolvēšanas Iluta mācījās un kļuva par policisti. Tālākos gadus viņa strādāja par policisti un paralēli studēja Latvijas Universitātē. Vēlme saistīt dzīvi ar loģistiku sākās brīdī, kad 1998. gadā sastapa šoferi no “BEWESHIP” Igaunijas filiāles. Sākumā viņa pieteicās darbā “BEWESHIP” mātes uzņēmumā Somijā, kur viņu pieņēma darbā, drīz vien saprata, ka arī Latvijā ir nepieciešams šāds uzņēmums, un nodibināja “BEWESHIP” Latvijas filiāli. Sākumā Iluta Grebska bija viena, bet pēc tam pieņēma darbā pirmo darbinieci - savu frizieri. Pašlaik uzņēmumā vairākus gadus stabili strādā 31 darbinieks.
Tālāk dzirdējām uzņēmuma grāmatvedes Kristīnas Baumanes stāstu par ceļu uz “BEWESHIP“. Īsumā pastāstīja, ka skolas gados ir ļoti patikusi matemātika. Studiju gados tika iesāktas vairākas augstākās izglītības, kas netika pabeigtas. Apciemojot draugus, viņai piedāvāja darbu. Izejot atlasi, Kristīna tika pie grāmatvedes darba un strādā jau ne vienu vien gadu. Grāmatvede parādīja skaitļus, kas raksturo ”BEWESHIP” Latvijas filiāli, tas ir, peļņu, darbinieku skaita kāpumu u.c. Pēc Kristīnas Baumanes stāstītā mūs sagaidīja gardas pusdienas.
Tad mūs uzrunāja Jānis Keišs jeb “BEWESHIP” “galma klauns”, kā viņu dēvē priekšniece. Sirsnīgs cilvēks, kurš spēj apvienot profesionalitāti un humoru. Stāstot par saviem tiešajiem darba uzdevumiem, Keišs iekļāva dažādus jokus un arī bildes, kas daudziem radīja ieinteresētību un pievērsa lielāku uzmanību. Jānis ir Eiropas un Skandināvijas departamenta vadītājs. Darbinieks mums jautāja, vai mēs zinām, kādas īpašības ir vajadzīgas, lai strādātu šeit. Kā arī - kāds mums šķiet viņu kolektīvs un ko mēs kā potenciālie jaunie kolēģi spētu iegūt, strādājot šajā uzņēmumā. Jānis Keišs mums uzdeva mājas darbu, mūsu atbilde - Somija nav Skandināvijas valsts.
Jānim sekoja vēl viens Jānis. Jānis Ziediņš iepazīstināja ar saviem darba pienākumiem. Viņš ir gaisa un jūras pārvadājumu departamenta vadītājs. Jānis Ziediņš ir ļoti atbildīgs pret savu darbu. Kompānijā strādā jau 12 gadus. Pats mierīgākais cilvēks uzņēmumā. Viņa padoms: “Ja tev padodas kāda lieta, tad vajag to attīstīt un uz to iet.”
Kristīne Verza mūs iepazīstināja ar sevi. Izrādījās, ka agrāk viņa strādāja kopā ar Jāni Ziediņu, taču, kad izveidoja departamentus, viņu pārcēla uz noliktavas departamentu par vadītāju. Kristīne īsumā izstāstīja par saviem darba pienākumiem. Tālāk bija ekskursija pa ofisu un noliktavu.
Savdabīgi bija redzēt Ilutu Grebsku strādājam uz ejceliņa. Īstenībā ideja ir laba: darbs tiek izdarīts un veselība tiek uzlabota. Mēs tikām informēti, ka šī uzņēmuma vadītāja ļoti domā par veselīgu dzīvessveidu. Darbieniekiem tiek piedāvāti galdi, kas ir pielāgojami jebkuram augumam. Pie tiem var strādāt sēžot vai stāvot. Tādi tika iegādāti visiem, kas to vēlējās.
Noliktava ir ļoti labi apsargāta: ar kamerām, apsargiem un ūdens “sprikleriem”. Daļu no noliktavas izmanto klients no Amerikas, tas viņiem ir ļoti liels lepnums.
Ekskursijas noslēgumā “BEWESHIP Latvia” darbinieki uzdāvināja viņu pašu veidotu grāmatu “BEWE-20”. Citāts no tās: “Bez humora bizness ir kā sausiņi - ēst var, bet cik ilgi?”
Izdevumi par mācību ekskursiju segti no projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma
Līga, Ance, Daniels, Elvis

Skolēnu atziņas
pēc “BEWE RIX”, “BEWESHIP Latvia” apmeklējuma
* Uzņēmums no viena cilvēka izauga līdz pasaules mēroga kravas pārvadājumu uzņēmumam.
* Es - vienkāršais lauku zēns - arī varu izveidot savu pasaules mēroga uzņēmumu, vajag tikai motivāciju un gribasspēku.
* Uzņēmuma kolektīvam jābūt jautram un atraktīvam.
* Uzņēmumam pietiek ar 36 cilvēkiem, lai tas būtu viens no Latvijas lielākajiem šāda veida uzņēmumiem.
* Savu darbu ir jāuztver nopietni.
* Ja tu vēlēsies kaut ko darīt, tad saņemsi arī rezultātu.
* Sapratu to, ka no nekā var kļūt par to, kas dzīvē vēlies kļūt, bet tikai tad, ja tajā visā ieguldīsi milzīgu darbu.
* Draugs - labākais darba biedrs.
* Ja tu domā, ka dzīvē neko nesasniegsi, tad vajag sākt tieši tagad darīt.
* Jāmāk nomierināties, to var izdarīt reizē sportojot un strādājot.
* Ļoti kodolīga komanda.
* Labākie cilvēki savā jomā.
* Tev ir jābūt degsmei un vēlmei augt.
* Jānodarbojas ar sportu, lai nebūtu apslāpētu dusmu.
* Viss dzīvē ir iespējams, ir tikai jāvēlas to darīt, jo mūsdienās ir ļoti daudz iespēju, kā sasniegt sev vēlamo mērķi.
* Stāstīja par to, ka dzīvē viss var mainīties un visu var sākt no nulles, bet pēc tam ar lielu ieguldīto darbu sasniegt kaut ko fantastisku, kas tevi darīs visu atlikušo mūžu laimīgu, jo tu darīsi to darbu, kas tev patīk un ko tu mīli.
* Ļoti pozitīvs iespaids radās no tā, ka viņu kolektīvā valda draudzība un sadarbība. Viņu starpā ir humors, un, manuprāt, tas veicamo darbu padara vēl vienkāršāku.
* Mani ļoti uzrunāja Ilutas Grebskas teiktais, ka tu vari būt ar vairākām izglītībām, bet, ja galviņā nekas nebūs, tad nekā. Bet, ja darīsi to darbu, kas tev patīk, tad tev viss izdosies, ko esi ieplānojis. Šis teiktais liek aizdomāties par nākotni.
* Vajag atlasīt kolēģus, kuri strādā un ir motivēti kaut ko darīt, nevis tādus, kuriem smuki papīri.
* Nav svarīgi, kāds uzņēmumam ir sākums, galvenais ir iet uz priekšu.
* Visi ir profesionāļi ar labu humora izjūtu.
* Ir laba ēdināšana.
* Nepārtraukta iespēja izaugsmei.
* Visi viens otru atbalsta, jo ir kā liela ģimene.
* Iespēja doties vizītēs uz ārzemēm.
* Katram savā jomā ir ļoti atbildīgs darbs.
* Strādā profesionāļi katrs savā jomā.
* Kolektīvs ir ļoti saliedēts, kas noteikti palīdz darbam veikties vēl labāk.
* Nopietns uzņēmums, kurā tiek pieņemti tikai tādi cilvēki, kuri ir neapšaubāmi profesionāļi un darbu mīloši.
* “BEWESHIP Latvia” ir ļoti atbildīga un mērķtiecīga vadītāja.
* Uzņēmumā ir garantēta izaugsme.
* Ļoti saliedēta komanda.
* Ne kurš katrs šajā uzņēmumā var iegūt darbu.
* Cilvēki ar lielisku humora izjūtu.
* Uzņēmumā strādā pieredzējuši profesionāļi.
* Lika saprast, ka uz mērķi ir jātiecas un jābūt gribasspēkam.
* Tas kolektīvs ir kā ‘’Sapņu komanda’’ - turas kopā, kopīgi risina savas problēmas, strādā kopā, joko - viena liela, jauka ģimene.
* Es arī esmu sapratusi to, ka nevajag vienmēr būt nopietnai, vajag ‘’ielaist’’ savā dzīvē humoru, tā taču ir vieglāk un jautrāk.
* Iedvesmoja Ilutas Grebskas darba vieta, ka krēsla vietā ir skrejceliņš, viņa pamudina uz aktīvu dzīves veidu, kas arī mani pamudināja nākotnei “kalt” tādu plānus.
* Ar mērķtiecību ejot uz priekšu, viss ir iespējams. “Neviens tev nepalīdzēs, tikai tu pats!’’ tā Iluta Grebska.
* Ja nākotnē man tomēr būs savs uzņēmums, kuru es dibināšu, tad man būs ļoti spilgts piemērs - “BEWE RIX”/ “BEWESHIP Latvia”.
* Uzņēmums lepojas ar savu sadarbību ar ASV klientu, kas izmanto viņu noliktavu pakalpojumus.
* Humors un darbs ir savienojams, taču normas robežās.
* Lai strādātu šeit, ir jāpierāda sevi caur visām perspektīvām un jāturpina strādājot augt.
* Svarīga uzņēmumā ir sasvstarpējā saskarsme, viens otram palīdz ar idejām un risinājumiem, uzņēmums ir viena liela ģimene.
* Ir iespēja uzņēmumam augt arī no viena vai diviem cilvēkiem, atkarīgs no viņiem pašiem.

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi