Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Ginta, Gunda, Gunta

Tradicionāli Tevzemes nedēļā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā viens no pasākumiem ir bijis Ierindas skate. Tās mērķi - patriotiskās audzināšana un valstiskās piederības stiprināšana. Ar Ierindas skati tiek veidota skolēnu nacionālā un valstiskā identitāte, tāpat veidotas fiziskās attīstības iemaņas un prasmes.
Šogad Ierindas skate bija 5. novembrī. Vismaz 2 nedēļas iepriekš skolas Svinību zālē tika mēģināts, lai nostiprinātu iepriekšējos gados iemācīto. Šogad vecākajā klašu grupā tika mainīti daži ierindas demonstrējuma elementi, kas bija jāiemācās no jauna. Paldies Zemessardzes 55. kājnieku bataljona kaprālim Klāvam Bajinskim, kas piedalījās vienas dienas mēģinājumā un norādīja uz tām nepilnībām, kas līdz skatei būtu jānovērš.
2.- 4. klašu grupā vienādu punktu skaitu ieguva 3. un 4. klases komandas. Svarīgākais ir klases komandieris (2. klasē – Dominiks Kippari, 3. klasē - Matīss Davidāns, 4. klasē - Elīna Regute), ja punktu skaits vienāds, uzvarētāja ir tā klase, kuras komandieris novērtēts augstāk.
5. – 8. klašu grupā lielāko punktu skaitu ieguva 6. klase (komandiere Sanija Girgensone), paldies par soļošanu 5. klasei (komandieris Daniels Niks Andresons), 7. klasei (komandiere Endija Kapele) un 8. klasei (komandiere Sintija Freiberga).
Sākot 9. – 12. klašu skati, Klāvs Bajinskis brīdināja – katra nianse var būt izšķiroša. Ja klases iegūst vienādu punktu skaitu, uzvarētēja ir tā, kuras komandieris novērtēts ar lielāku punktu skaitu. Sacenšoties 9. klasei (komndiere Samanta Cvetkova), 10. klasei (komandieris Kristaps Griķis), 11. klasei (komadieris Rainers Auziņš, kas ir jau Latvijas nacionālo bruņoto spēku rezerves karavīrs) un 12. klasei (komandieris Artūrs Zastupņevičs), ar puspunkta pārsvaru uzvarēja 10. klase.
Šogad notika arī Latvijas simtgadei veltīta starpnovadu ierindas skate, ko organizēja Zemessardzes 55. kājnieku bataljons un Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola. 12. novembrī mūsu skolā ierindas demonstrējumos sacentās Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru viduskolu uzvarētāju komandas.
Mūsu skolu pārstāvēja 5. un 6. klases apvienotā komanda un 10. klases komanda.
Paldies klašu audzinātājiem par ieguldīto laiku, mēģinot un saliedējot savas klases skolēnus!
11. novembrī skolēni ar ģimenēm piedalījās Lāčplēša dienas pasākumā – lāpu gājienā uz Ķesteru kapsētu, kur tika godināti divi Lāčplēša ordeņa kavalieri.
Šonedēļ notiek mēģinājumi vidusskolas valsts svētku koncertam “Labie vārdi Latvijai”. Laipni lūgti 16. novembrī plkst. 14:00 Neretas kultūras namā!
Dace Kronīte,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi