Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Ginta, Gunda, Gunta

Katru rudeni Latvijā notiek Labo darbu nedēļa, kad cenšamies paveikt kādu vajadzīgu darbiņu, palīdzēt kādam, sakopt kādu savas zemes stūrīti. Šogad 116. Neretas mazpulka dalībnieki izdomāja, ka jāpalīdz “Alīdas Kafejas” uzņēmumam savākt zīles garšīgai kafijai un tās dāvināt saimniecei Jolantai Kovnackai.
Zīļu lasīšana ievilkās divu nedēļu ilgumā, jo ozoliem šogad bija daudz skaistu zīļu, kuras bira un bira.
Beidzot pienāca 5.decemris, kad pēc stundām mazpulcēni un mazpulka draugi Samanta Bukša, Viktorija Dardece, Sandris Kalniņš, Edijs Siliņš, Mārtiņš Šarkūns, Gvido Bukšs, Zaiga Grīnhāgena, Elīna Regute un Aksels Trainis kopā ar mazpulka vadītāju Lidiju Ozoliņu un skolotāju Ritu Trukšu devās ciemos uz “Alīdas Kafejas” ražotni Viesītes novada Elkšņu pagastā, līdzi vedot salasītās zīles. Iebraucot uzņēmuma sētā, sajutām gaisā virmojam cigoriņu kafijas aromātu. Mūs laipni sagaidīja mājas saimniece, iepazīstināja ar kafijas ražotni jeb fabriku. Interesantākais šajā ekskursijā bija iespēja pašiem saspaidīt, salauzīt zīļu čaulas speciālā ierīcē, šķirot zīļu kodolus no apvalkiem, malt miežu graudus senās rokas kafijas dzirnaviņās un cienāties ar “Alīdas Kafejas” dzērienu, saimnieces ceptu ābolkūku. Saimniece atvadoties uzdeva mājas darbu visiem brauciena dalībniekiem – uzzīmēt to, kas visvairāk patika, kādu jaunu, mazpulcēnu izdomātu agregātu kafijas ražošanas atvieglošanai vai vienkārši apsveikumu viņai Ziemassvētkos.
116. Neretas mazpulka vadītāja
Lidija Ozoliņa

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi