Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Valts, Rinalds, Rinalda

zemessardze22. februāra pēcpusdienā mūsu skolā - Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā - bija ieradies seržants Klāvs Bajinskis, lai sniegtu virspusīgu ieskatu Zemessardzē un valsts aizsardzībā. 

Kā katru gadu, arī šoreiz vizītes mērķis bija ieinteresēt, rekrutēt un informēt jauniešus par Zemessardzi, tās nozīmi un spējām. Šī tikšanās bija  nedaudz citādāka, jo arī man, skolēnam, zemessargam, bija iespēja pastāstīt par savu personīgo pieredzi dienestā. Esmu zemessargs jau kopš 2018.gada jūnija. Manuprāt, šādas tikšanās iedrošina skolēnus, jo mani vienaudži redz, ka to spēj arī viņu vienaudzis, draugs. Protams, lai kļūtu par zemessargu, ir jābūt pilngadīgam un krimināli nesodītam. 


Seržants Klāvs Bajinskis, mūsu skolas bijušais absolvents, vairāk stāstīja par formālām lietām un par valsts aizsardzību. Man bija iespēja pastāstīt par savu pieredzi mācībās un ieguvumiem. Priecēja, ka visi skolēni klausījās ar aizrautību. 
Pēc lekcijas skolēni uzdeva dažādus jautājumus un pēc tikšanās nāca klāt, lai uzzinātu vairāk par manu personīgo pieredzi un dzirdētu manu viedokli dažos jautājumos. Pēc manām domām, šādas tikšanās būtu jāorganizē arī mazākiem skolēniem, lai viņiem rastos priekšstats par Latvijas armiju.
 
Artūrs Zastupņevičs,  
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 12.klases skolnieks
un Zemessardzes 55.kājinieku bataljona zemessargs

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi