Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Valts, Rinalds, Rinalda

25. martā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 10. -12. klašu skolēni tikās ar militārās jomas pārstāvjiem- kaprāli Juri Salenieku un seržantu Jāni Iesalnieku no NBS Rekrutēšanas un atlases centra. Skolēni papildināja savas zināšanas par Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, uzzināja karjeras iespējas, izvēloties dienestu Latvijas armijā vai uzsākot studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.


Kaprālis Juris Salenieks pastāstīja, ka, uzsākot dienestu, ir iespējas dienēt sauszemes, gaisa, jūras spēkos vai štāba bataljonā. Jaunietim jābūt 18 gadus vecam un ieguvušam vismaz pamatizglītību. Nepieciešama laba veselība un fiziskā sagatavotība. Lai kļūtu par karavīru, jāizpilda un jānosūta kandidāta pieteikuma anketa. Saņemot apstiprinājumu un informāciju no atlases speciālista, jāveic veselības pārbaude, jākārto fiziskās sagatavotības un psihodiagnostikas testi. Pieredze rāda, ka fiziskās sagatavotības testus daudzi jaunieši diemžēl neiztur. Skolēni uzzināja par labo atalgojumu, izaugsmes un karjeras iespējām, bezmaksas apmācībām un dažādajām sociālajām garantijām NBS dienestā.
Tikšanās laikā viesi pastāstīja par iespējām mācīties Latvijas Nacionālajā Aizsardzības akadēmijā, par pamatprasībām nākamajiem studentiem, par piedāvātajām specialitātēm un studentu sociālajām garantijām un iespējām. Turpinājumā sekoja iegūto zināšanu pārbaude- kaprālis rosināja skolēnus uzdot jautājumus un atbildēt uz viņa jautājumiem par prezentācijā uzzināto un izprasto. Pareizi atbildot uz jautājumiem, skolēni dāvanā saņēma pildspalvas ar NBS logo. Noslēgumā visi klausītāji saņēma informatīvos bukletus par Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem un Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju.
Paldies kaprālim Jurim Saleniekam un seržantam Jānim Iesalniekam par bagātīgo informāciju! Pasākumā jaunieši guva priekšstatu par militārās karjeras veidošanu un iespējām.
Rita Trukša, pedagogs karjeras konsultants

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi