Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Valts, Rinalds, Rinalda

No 15. līdz 18. aprīlim Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika Vecāku nedēļa, tajā vecākiem bija iespējams apmeklēt mācību stundas un individuāli tikties ar skolotājiem un skolas administrāciju.

Šajā mācību gadā jau otro reizi vecāki, skolotāji un vecāko klašu skolēni kopā pilnveidojās. Šoreiz tā bija saruna par tēmu „Esi sevis labāka versija”. Stāstu par savu „ceļu” mums uzticēja Iluta Grebska – mūsu vidusskolas absolvente, policiste/ juriste pēc izglītības un aicinājuma, uzņēmēja loģistikas uzņēmumā “BEW RIX”, SIA/ “BEWESHIP Latvia”, SIA.

Iluta kopā ar savu komandu labprāt savā uzņēmumā viesmīlīgi pieņem ciemos skolēnus. Tur šī gada desmitie un vienpadsmitie ir guvuši priekšstatu par loģistikas kompānijas darbu, strādājošo profesijām, izglītību, pieredzi un prasmēm, kas nepieciešamas darbiniekiem.
Taču šoreiz Iluta stāstīja par saviem garajiem pārgājieniem, mīlestību uz kalnu pārgājieniem, par to, cik nozīmīga ir rūdīšanās un iešana pirtī.
Katram cilvēkam dzīvē pienāk mirklis, kad jāatskatās uz padarīto un jānovērtē tas. Ilutai ir izveidots uzņēmums, kurā ir tāda komanda, uz kuru patiesi var paļauties. Arī viņas dzīvē pienāca pavērsiena punkts, kad tika pieņemts lēmums – kaut kas jāmaina, katra diena jānodzīvo interesanti. Tāpēc 32 dienās Iluta nogāja 825 km garo „Camino de Santiago” jeb franču ceļu. Tas bijis apvērsums, jo tā bijusi pabūšana vienatnē, iespēja daudz domāt un izvērtēt.
Tad 2017. gada vasarā devusies Alpu kalnu pārgājienā ar 12 svešiem cilvēkiem, 6 no tiem ir palikuši draugi. Iluta uzsvēra, ka kaut kas viens noved pie kaut kā nākamā un tā tālāk – tā ir dzīvē pārbaudīta patiesība.
Savu dzimšanas dienu Iluta 2018. gada janvārī izvēlējās pavadīt, ejot vissarežģītāko Sanjago ceļu pa Pireneju kalniem. 12 dienās tika noieti 370 km, satiekot vien dažus cilvēkus. Šīs dienas Iluta ir nodēvējusi par „Elles mašīnu”, jo mentāli esot bijis ļoti grūti. Esot palīdzējusi gadiem piekoptā rūdīšanās ar aukstu ūdeni, laba fiziskā forma, kas iegūta, studējot Policijas akadēmijā. Iluta šajā pārgājienā esot dabūjusi dabisko enerģiju, sapratusi, ka jādzīvo pašam un jāļauj dzīvot citiem.
2018. gada vasarā tika uzkāpts 3058 m augstumā Alpos un saprasts, ka Ilutai ir piemēroti ferratas pārgājieni – pusceļš starp parasto kalnos kāpšanu un alpīnismu. Šajā pārgājienā tika piedzīvota gulēšana ārā +30 C. Iluta pārliecinājās, ka, iepriekš sagatavojoties baiļu no augstuma pārvarēšanai, to arī nav bijis, jo, pieejot pie tiltiņa, kas bijis pār aizu, baiļu nebijis.
Ilutas „ceļa” pamatā ir ikdienas paradumu maiņa. Pa 1 gadu un 7 mēnešiem ir noieti 2500 km. Ilutas pārliecība – iespējams ir viss, ko vien varam nosapņot. Laimīgu ceļu!
Dace Kronīte,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

ozio_gallery_nano

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi