Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Valts, Rinalds, Rinalda

No 23. līdz 25. aprīlim jau 13. reizi Ropažos, Sporta kompleksā "333", norisinājās ZZ Čempionāta fināls, kurā klasēm tika sagatavoti aizraujoši uzdevumi – 8 aktivitāšu zonas. 24. maijā tajā piedalījās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 9. klase, bet 25. maijā – 10. klase.

Ar iedvesmojošu runu otro ZZ Čempionāta dienu atklāja Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis. 7.–9. klašu grupas skolēni un viņu skolotāji noklausījās prezidenta uzmundrinošajos vārdos un jau pēc neilga laika devās pildīt uzdevumus. Pozitīvos iespaidos dalījās 9. klases skolnieces Tīna Ziedāne un Samanta Cvetkova. Meitenes pastāstīja par dažādajiem uzdevumiem. Pirmais uzdevums bija orientēšanās mežā, kurā bija jāvāc informācija par atkritumu šķirošanu un beigās jāsaliek puzle. Viens no viņu mīļākajiem uzdevumiem bija “Zelta Zivtiņas” akvaparks. Skolēniem bija jāpārvar slidens un slapjš ūdens ceļš. Protams, neiztika arī bez kritieniem ūdenī. Samanta stāstīja, ka tas bija uzdevums, kurā piedalīties gribēja visa klase. Arī šogad skolēniem vajadzēja kāpt alpīnisma sienā un braukt ar kartingu. Kartinga braukšanā varēja piedalīties tikai viens skolēns no klases. Ar to brauca Inguss Reguts, bet pārējie aktīvi juta līdzi un uzmundrināja ar skaļām ovācijām. Dienas noslēgumā tika paziņoti uzvarētāji un pasniegtas balvas. Par mūziku visu dienu gādāja DJ Magnuss Eriņš, bet vakarā jauniešus iepriecināja mūziķis Ansis.
9. klases komandas noformējums bija sarkanas naģenes. Gaisā plīvoja viņu karogs, uz kura bija sauklis “Būs modrums – būs spēks!”. Šis pasākums saliedēja klasi un ļāva pavadīt kopā jautru un piedzīvojumiem pilnu laiku. Tīna Ziedāne teica, ka tā bija atpūta no gatavošanās eksāmeniem. Šis bija 2. gads pēc kārtas, kad Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa 9. klases skolēni piedalījās ZZ Čempionātā. Rauls Laučiškis apgalvoja, ka šī gada ZZ Čempionāts viņam patika daudz labāk. Klase tajā ar prieku vēlētos piedalīties arī nākamgad.
Ar tikpat lielu gandarījumu par ZZ Čempionāta trešo dienu pastāstīja arī 10. klases skolniece Erīda Cepurīte. Pasākums sākas ar aizraujošu priekšnesumu, ko piedāvāja viesi no Igaunijas – zinātnes centra “AHHAA”. Fināla trešās dienas ievadā klātesošos sveica Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus un “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts. 25. maijā sacentās 80 klases 10.–12. klašu grupā no visiem Latvijas reģioniem. Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa 10. klase aktīvi piedalījās visos 8 uzdevumos, cīnoties par labiem rezultātiem. Uzdevumi bija tādi paši kā 7.–9. klašu grupas skolēniem. Viņu pirmais uzdevums bija stafete ar velokartingiem, pēc tam – orientēšanās mežā. Brīvajos brīžos, vēloties sakrāt pēc iespējas vairāk punktu, skolēni aizrāvās ar Brīvo aktivitāšu zonas piedāvājumu. “Vislabāk mums veicās uzlīmju krāšanā, izpildot nelielus uzdevumus,” stāsta Erīda. Ar kartingu no 10. klases brauca Roberts Rūdolfs Apiņš, izvirzoties vadībā, bet finišā iebrauca 4. Pēc pusdienu pārtraukuma sekoja šķēršļu pārvarēšana uz ūdens, kurš arī bija 10. klases mīļākais uzdevums. Tad sekoja 3 dažādas stafetes, kuras rīkoja “SEB banka”, “AHHAA” zinātnes centrs un “Latvenergo”. Visbeidzot – alpīnisma siena, kurā varēja piedalīties 9 skolēni no klases.
10. klases komandas noformējums bija baltas Panamas cepures un balti T-krekli. Karogs bija melnā krāsā ar saukli “Mēs neesam vienādi, tomēr veidojam vienu veselumu.” Tām klasēm, kuras tika uz finālu, ZZ čempionāta organizatori izgatavoja karogu, kuru jau pirms tam skolēni bija izveidojuši digitālajā versijā. Vakarā, pēc apbalvošanas ceremonijas, uzstājās Latvijas hiphopa mūziķis Ozols.
9. un 10. klases skolēni apgalvoja, ka šis pasākums bija labs nobeigums mācību gadam. Atmiņā paliks daudzi pozitīvi, komiski un aizraujoši mirkļi no uzdevumu pildīšanas un vēlme piedzīvojumus turpināt nākamajā gadā ZZ Čempionātā.

ozio_gallery_nano

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 9. klase.
Foto autore: Ludmila Kolpakova.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 10. klase.
Foto autore: Inta Vasariņa.

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi