Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Valts, Rinalds, Rinalda

13.septembrī devāmies LVM rīkotajā meža ekspedīcijā uz Kalupes valsts mežiem.
Pirmais pieturas punkts bija Līvānu amatniecības centrs, kur iepazināmies ar stikla ražošanas un stikla pūtēju profesijas tradīcijām Līvānos, kā arī ar dažādiem Latgales amatnieku izstrādājumiem un tiem nepieciešamajiem darbarīkiem.


Pa ceļam apmeklējām Nīcgales Lielo akmeni, kurš pārsteidza ar savu varenību. Uzzinājām par tā atklāšanas vēsturi. Pārsteidzoši, ka uz šī akmens kādreiz pat dejas rīkotas!
Kalupes valsts mežos mūs sagaidīja draudzīgais LVM kolektīvs. Skolēni saņēma ekspedīcijas dienasgrāmatas, kurās 10 stacijās bija jāpilda dažādi uzdevumi. Ļoti pārdomātas aktivitātes un uzdevumi mums ļāva izprast, cik daudzas un dažādas profesijas nepieciešamas, lai izaudzētu kvalitatīvu mežu un iegūtu no tā dažādus izstrādājumus.
Praktiski darbojāmies, plānojām un iezīmējām izciršanai paredzētos kociņus. Uzzinājām, kāpēc mežs jāretina un kā to dara. Izmēģinājām, kā darbojas ar trimmeri un zāģi. Kāds izskatās aizsargapģērbs un kāpēc tas nepieciešams.
Skaitījām jaunās priedītes parauglaukumā un aprēķinājām to skaitu lielākā laukumā. Noteicām koka augstumu, izmantojot divus dažādus paņēmienus. Praktiski redzējām, kā nosaka vecumu dzīvam kokam.
Uzzinājām, kādi kaitēkļi apdraud kokus, meklējām to atstātās pēdas un iepazināmies ar metodēm, kā aizsargāt kokus no kaitēkļiem un augēdājiem zīdītājiem.
Sēņojām, ogojām. Pārbaudījām, vai esam savākuši tikai ēdamās sēnes. ??
No dēļiem bez naglām būvējām Da Vinči tiltu un praktiski izmēģinājām, cik drošs tas ir. Šī aktivitāte īpaši patika mūsu zēniem.
Noslēgumā labiekārtotā atpūtas vietā mūs jau gaidīja LVM darbinieku iekurts ugunskurs. Izcepām līdzi paņemtās desiņas, baudījām rudenīgi saulaino un silto pēcpusdienu, jutāmies nedaudz noguruši, bet gandarīti par lieliski pavadīto laiku.
Milzīgs paldies LVM par ļoti labi noorganizēto ekspedīciju, pārdomātajiem uzdevumiem, pozitīvo un labvēlīgo attieksmi un drošības sajūtu mežā. Paldies visiem LVM speciālistiem - praktiķiem, kuri bija iesaistīti šajā pasākumā.
Iespēja doties meža ekspedīcijā jāizmanto!!! Nākamā pieteikšanās notiks 2020.gada aprīlī. Nenokavējiet, jo ekspedīcijās grib piedalīties ļoti daudzas skolas, bet vietu skaits ir ierobežots.
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 6.klases skolēni un audzinātāja.

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi