Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lauris, Norberts

Mēs – 12. klase – 2019. gada 17. oktobrī devāmies uz Rīgas Tehnisko universitāti, kur piedalījāmies karjeras attīstības atbalsta pasākumā „Mans karjeras ceļš”. Viena no fakultātēm, kuru apmeklējām, bija Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte. Ar šo fakultāti mūs iepazīstināja 2 jauni cilvēki – Laura un Armands.
Mums pastāstīja to, kas ir optiskā šķiedra un kur to izmanto. Optiskā šķiedra ir caurspīdīga dielektriska materiāla šķiedra, kas speciāli izstrādāta gaismas impulsu pārraidei. Tā ir nozīmīgākā pārraides vide mūsdienu datoru tīklos. Laura un Armands izstāstīja, kā RTU studenti darbojas ar optiskajām šķiedrām, veic eksperimentus, izpēta un pārbauda savus izpētītos rezultātus. Diemžēl mēs nevarējām aplūkot laboratoriju, jo tā ir pieejama tikai RTU studentiem un darbiniekiem. Tur glabājas studentu darbi. Šī šķiedru optikas pārraides sistēmu zinātniskā laboratorija ir labākā Baltijā.


Notiek eksperimenti un pētījumi par 5G internetu. Laura pastāstīja to, ka vēl tāda 5G interneta nav, bet var cerēt, ka tuvākajā nākotnē tāds tiks izgudrots. Pie tā strādā arī RTU laboratorijā. Tagad pēc optiskajiem savienojumiem uz māju Latvija ir 2. vietā pasaulē. Tas ir augsts rādītājs.
Elektronika un telekomunikācijas ir ļoti pateicīga joma jauniem izgudrojumiem, tāpēc ir paaugstināts pieprasījums pēc elektronikas speciālistiem. Mums bija interesanti un noderīgi iepazīt šo fakultāti, bet sapratām arī to, ka izteikti ir jāzina fizika un matemātika. Lai arī mūsu klasei šie mācību priekšmeti nav stiprā puse, bet varbūt tomēr kāds izvēlēsies iet studēt uz RTU.
Tad apmeklējām Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti, kura izveidota pirms 5 gadiem. Mūs jauki sagaidīja bakalaura grāda 3. kursa students. No sākuma iepazīstināja ar „Latvenergo radošo laboratoriju”. Laboratorijā eksperimentus veic studenti gan no šīs fakultātes, gan no citām fakultātēm, darbošanās ir bezmaksas. Studenti no „Latvenergo radošās laboratorijas” uzdod jautājumus raidījumā „Gudrs, vēl gudrāks”. Laboratorijā ir iekārta, kur var izmēģināt kvēlspuldzes un LED spuldzes efektivitāti, noskaidrojām, ka labāk ir izmantot LED spuldzi. Tur arī atrodas 3D printeris, kas darbojas nepārtraukti, 3D printeri izmanto arī studenti savos pētījumos. Radošajā laboratorijā atrodas arī gadu veca frēze, ar kuras palīdzību studenti griež detaļas.
Vēlāk mūs aizveda uz „AREUS projekta DEMO Laboratoriju”, kurā atrodas „Mercedes Benz” rūpnīcas robots. To izmanto mašīnu salikšanai kopā. Šīs fakultātes ikviens students var iet uz apmācībām, pēc kuru beigšanas var vadīt robotu. Mums parādīja robota kustības. Laboratorijā atrodas arī divu kilogramu celtspējas robots, ar kuru vēl nav veikti eksperimenti.
Lai iestātos Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, ir labi jāzina fizika, kā arī matemātika. Šajā fakultātē ir iespējams mācīties šādas programmas: Enerģētika un elektrotehnika, Vides zinātne, Adaptronika un Elektroenerģiju datorvadība. Absolventi savas zināšanas var izmantot rūpniecībā, enerģētikā, būvniecībā, projektēšanas birojos, administratīvajā sektorā un ikvienā mājsaimniecībā.
RTU apmeklējām arī Karjeras centru, tur mums vadīja izglītojošu nodarbību „Kā izvēlēties savu nākotnes profesiju?” karjeras konsultante Viktorija Gaina, kas iepazīstināja ar to, kas ir karjera, uzzināja mūsu viedokli, kas traucē izdarīt izvēli un ar kādām grūtībām skolēns saskaras, domājot par profesijas izvēli. Ieteica, kā veikt pašizpēti un iepazīt vidi, kas sekmē pieņemt lēmumu par nākotnes profesijas izvēli. Runāja par to, kā attīstīt savas prasmes jau šodien. Lielākais ieguvums - uzzinājām par mājaslapām, kur var veikt pašizpēti un atrast piemērotu nākotnes profesiju sev. Uzzinājām, ka Karjeras centrs piedāvā jauniešiem arī individuālas konsultācijas, ko, iespējams, kāds no mums izmantos.
12. klases skolēni

ozio_gallery_nano

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi