Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Beāte, Beatrise

23. septembrī augstskolā Turība notika pirmā “Panākumu universitātes” nodarbība, kurā piedalījās septiņi 12. klases skolēni. Jaunais mācību cēliens iesākās mazliet neparasti, ievērojot “covid 19” noteikumus, klātienē piedalījās tikai puse nodarbību dalībnieku.
Pirmā šī mācību gada nodarbība iesākās ļoti svinīgi un iedvesmojoši. To atklāja Valsts prezidents Egils Levits. Prezidents pastāstīja par savu dzīves un darba pieredzi, uzsverot nepieciešamību izmantot iespējas un nebaidīties uzsākt ko jaunu, gūt pieredzi un mācīties. Novēlēja jauniešiem izdarīt pareizās izvēles nākotnē.


Jauniešu atziņas: “Ieguvu priekšstatu par prezidenta ikdienu. Nebiju domājis, ka tā ir tik līdzīga kā mums”.
“Mūsdienās jauniešiem ir grūtāk izlemt, ko darīt nākotnē, nekā padomju laikā, jo ir ļoti daudz iespēju.”
“Nevajag baidīties mēģināt studēt, pat ja nav skaidrs, kas vislabāk patīk. Studijas var pārtraukt un mēģināt kaut ko citu.”
“Prezidentam interesē jauniešu viedoklis”.

Jānis Kreilis, yourmove.lv dibinātājs un vadītājs, pēc ģimnāzijas beigšanas studējis Pensilvānijas Universitātē, iegūstot bakalaura grādu starptautiskajās attiecībās. Pēc tam trīs gadus Jānis strādāja biznesa attīstībā un izpētē The Oil & Gas Year, naftas un gāzes nozarei veltītā izdevumā, projektos Rietumāfrikā, Tuvajos austrumos un citur, tā uzkrājot bagātu pieredzi. Šobrīd Jānis ir viens no Your Move, darba platformas profesionāļiem ar pasaules pieredzi, līdzdibinātājiem un vadītājiem, kā analītiķis-grafiķis palīdz enerģētikas jaunuzņēmumam EnerKnol. Savā lekcijā Jānis pastāstīja par savu bagāto profesionālo pieredzi, par to, kā gūt panākumus un veidot uzkrājumus, attīstīt savas dejas. Jānis jauniešiem uzskatāmi skaidroja, cik maksā laiks, kā to plānot un izmantot savā labā.
No skolēnu teiktā: “Uzzināju, ka, izmantojot prātu un izveidojot uzkrājumus, nākotnē var izdarīt tā, ka nav jāstrādā katru dienu, jo ir pietiekami daudz ienākumu”.
“Labiem uzņēmējiem ir vajadzīgas ļoti daudzpusīgas zināšanas, specializēties vienā jomā nav izdevīgi.”
Latviešiem ir iespēja pieteikties budžeta vietām ASV.”

Ramona Salmiņa, laika ziņu moderatore Latvijas televīzijā. Ramona savu bērnības sapni pārvērtusi īstenībā. Gājusi uz to mērķtiecīgi, meklējot iespējas un nebaidoties riskēt. Svarīgi gūt dažādas dzīves un darba pieredzes. Tā var teikt tikai cilvēks, kuram ļoti patīk savas darbs: “Ceļos plkst. 4.00, tomēr tas man tik ļoti patīk, ka reizēm pat nevaru sagaidīt, kad ātrāk pienāks rīts un varēšu braukt uz darbu.”
Oskars Priede, prezentēšanas prasmju treneris. Viņa specializācija ir publiskā runa un prezentēšana.
Jaunieši par lekciju: “Lektors Oskars Priede ieteica pamēģināt dažādus trikus, kā padarīt savu stāstāmo interesantāku klausītājiem, prezentējot vai uzstājoties auditorijā”.
“Ieguvu noderīgus padomus, kā uzstāties. Uzzināju, ka uzstājoties katram sīkumam ir nozīme.”
“Manipulēt ar cilvēku pūli ir diezgan vienkārši”.
“Vajadzīgi lieli sapņi, lai vienmēr būtu pēc kā tiekties”.
“Lai varētu izdarīt kaut ko fiziski, to jāgrib arī mentāli”.

Saite fotogrāfijām: https://www.panakumuuniversitate.lv/lat/galerijas/100

Skolēnu domas apkopoja Rita Trukša, PKK

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi