Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Beāte, Beatrise

Skolā par tradīciju izveidojusies 10. klases uzņemšana vidusskolā. Gadu gaitā tā mainījusies, taču prāta un izturības pārbaudījumi allaž bijuši pasākumu sastāvdaļa. Šogad 12. klases skolēni sagatavoja aktivitātes visai nedēļai. Nedēļas tēma “Profesijas”.

Pirmdien 10. klases skolēni iejutās pavāru lomās. Bija padomāts par apģērbu, aksesuāriem. Pusdienas bija jāēd ar irbulīšiem un jāsagatavo lavašs divpadsmitajiem.


Otrdien skolēni iejutās influenceru ādā un sagatavoja TikTok deju.
Trešdien 10. klases skolēni dienu pavadīja kā lauksaimnieki un rūpējās par līdzi paņemtajiem produktiem. Katram bija savs aprūpējamais dārzenis vai auglis: kartupelis, burkāns, ābols u. c. Lai sašķirotu pa šķirnēm klasē izbērtos graudus, 10. klases skolēniem bija vajadzīga liela pacietība.
Ceturtdiena bija uzņēmēju diena. Tika pārbaudīts, vai mācību grāmatas ir apvākotas, jo uzņēmējiem visiem dokumentiem un lietām jābūt kārtībā.
Nedēļas piektā diena bija 10. klases iesvētību diena ar plānotajiem fiziskajiem pārbaudījumiem. Tika izspēlēts “Plāns B”, jo dzīvē viss nenotiek , kā plānots. Jauniešiem bija jāiejūtas vēl vienā profesijā – karavīri. Desmitos sagaidīja dažādi uzdevumi – bija jānogaršo neparastas ēdienu kombinācijas, piemēram, ola ar šokolādes krēmu un tomātu mērci, jāatbild uz sarežģītiem jautājumiem, ar sasietām kājām jātiek pāri barjerām, ar virvi jāpāršūpojas pāri iepuvušu ābolu un ievārījuma kaudzei, roltonu un ievārījuma spainī jāsameklē ozolzīles. Par paveikto tika pasniegta marinētu kabaču medaļa. Jautrākais piedzīvojums bija iešļūkšana ūdens bedrē.
Noslēgumā tika nodziedāta slavas dziesma par godu divpadsmitajiem un nodots zvērests. Desmitie veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem un tika uzņemti vidusskolas saimē.
Elīna, 12. klases skolniece

Vairāk bildes šeit

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi