Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Beāte, Beatrise

Ceturtdien, saulainā 24. septembra dienā, mēs, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa 4.klases skolēni, devāmies ciemos uz Neretas pagasta zemnieku saimniecību “Čaidāni”. Gan braucām vecāku automašīnās, gan gājām kājām. Ejot vērojām skaisti iekoptos laukus, ganības ar lopiem un sajutām rudens brieduma smaržu.

Lauku saimniecībā mūs sagaidīja brīnišķīgi saimnieki - mūsu klases skolnieces Madaras Leites ģimene. Lai apskatītu fermu, mēs ietērpāmies speciālos tērpos. Cik amizanti un smieklīgi izskatījāmies! Madaras mamma Gunita izrādīja plašo un moderno fermu, kurā bija lielas un mazas, raibas un ne tik raibas govis. Vectēvs Raimonds iepazīstināja mūs ar gudro robotu, kurš bez cilvēka līdzdalības prot izslaukt gotiņas. Lai atvieglotu cilvēku darbu, daudzas lietas ir mehanizētas, visu notiekošo fermā var vērot video kamerās.
Zēni bija sajūsmā par lielajiem traktoriem, kuros viņi varēja iejusties vadītāja lomā. Īpaši Džastins izrādīja lielu prieku un interesi par tehniku. Nākotnē daudzi gribētu apgūt prasmi braukt ar modernajiem traktoriem.


Kopīgi degustējām sierus un meistarklasē vecmāmiņas Aijas un viņas meitas Lauras vadībā pagatavojām klases iecienītāko sieru - ķimeņu sieru. Īpaši gards tas bija , kamēr vēl silts. Cienājāmies ar mutē kūstošām pankūkām, ievārījumu un pienu. Izklaidējāmies, spēlējot bumbu un šūpojoties. Un kur nu bez foto sesijas! Šoreiz fotografējāmies uz siena ruļļiem.
Laukos ir skaisti un labi. Mēs sapratām, ka lauku sētā darba daudz, tāpēc visi bijām ar mieru palikt un palīdzēt.
Paldies gādīgajai Leišu ģimenei par sirsnīgo uzņemšanu!
4.klases skolniece Mija Mūrniece

Vairāk bildes šeit

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi