Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Matīss, Modris, Mariss

Izrāde “Nenotikušais atklājums” Neretā

Vai esat kādreiz sev apkārt pamanījuši ko dīvainu? Vai esat ļāvuši vaļu fantāzijai, lai noskaidrotu, kā tas te radies? Mums, sākumskolas bērniem, 12.decembrī to piedāvāja dabas pētnieks Darviņš un viņa palīgs Kozmens.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

3D par telefoniem

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2019. gada 10. decembrī mūsu skolā viesojās laikmetīgās dejas mākslinieku apvienības ĀRĀ projekta dejotāji ar dejas izrādi 3D par telefoniem3D (Deja. Demonstrācija. Diskusija) par Telefoniem. Dejas izrādi apmeklēja 5. – 9. klašu skolēni.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Izrāde “Arī vaļiem ir bail” Latvijas Nacionālajā teātrī

2019.gada 20.novembrī programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros braucām uz Rīgu, kur Latvijas Nacionālajā teātrī izrādē “Arī vaļiem ir bail” dzīvojām līdzi jauna cilvēka pārdzīvojumiem. Viņam dzīvē nekā netrūkst: ir veiksmīga karjera, laimīga ģimenes dzīve, mīloši vecāki un burvīgi bērni. Pietiek naudas un ideju ceļojumiem un citām atpūtas iespējām. Tomēr tā visa ir par maz, un tas vairs nesagādā prieku. Viņš sāk meklēt dzīvei jēgu.
Ko darīt? Vai ir vērts to kādam teikt? Vai to sapratīs? Varbūt pārpratīs?

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

12.klase mācību ekskursijā

24.septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 12. klases skolēni kārtējo reizi apvienoja patīkamo ar lietderīgo, dodoties ekskursijā. Mērķis bija apmeklēt Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju „Padomju gadi’’ un Rūdolfa Blaumaņa memoriālo muzeju „Braki”. Skolēni pamazām guva atziņas un informāciju gan par Latvijas vēsturi, gan par kultūru, kā arī par rakstnieku Rūdolfu Blaumani kā personību. 

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

ozio_gallery_nano

Ekskursija Bauskas pusē

 Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni kopā ar audzinātāju Daci Kronīti devās ekskursijā uz Bauskas pusi.

 Sākotnēji apmeklējām „Bauskas alus” ražotni, lai kopā ar gidi atklātu, kāds ir alus ceļš no labības lauka pie alus degustētāja. Ekskursija sākās vārītavā ar iespēju nogaršot iesala graudus, kas ir pamats mūsdienīgajam „Bauskas alum”, un uzzināt, kā rodas misa un kā tā savu ceļu vēlāk turpina raudzētavā, kas ir darītavas ilggadējais lepnums un tradīciju pamats, jo „Bauskas alus” rūgst atvērtā veidā.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Laboratorium.lv

2. aprīlī 7. un 8. klases skolēni Latvijas skolas somas programmas ietvaros piedalījās nodarbībā  Laboratorium.lv. Laboratorium.lv ir Zinātniskais teātris,  kas atraktīvā veidā iepazīstina skolēnus ar fizikas un ķīmijas pamazināšanām.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

„Kas zina, ko grib, - spēj, ko grib.” (Rainis)

Nedēļu pirms centralizētā eksāmena latviešu valodā, 15. maijā, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 12. klases skolēni kopā ar audzinātāju Sarmīti Sniķeri un latviešu valodas un literatūras skolotāju Daci Kronīti devās tuvāk iepazīt Aspaziju un Raini.

Izmantojot „Latvijas skolas somas” piedāvājumu, tika apmeklēta  Raiņa un Aspazijas vasarnīca-muzejs. Tā bija dzejnieku darba un vasaras atpūtas vieta no 1927. līdz 1929. gadam.

Pilnu raksta versiju lasīt  šeit

Rundāles pilī

 Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni kopā ar audzinātāju Daci Kronīti devās ekskursijā uz Bauskas pusi.

Izmantojot „Latvijas skolas soma piedāvājumu”, tika apmeklēta Rundāles pils. Gides pavadībā tika iepazīti Hercoga parādes apartamenti: 5 telpas iekārtotas atbilstoši hercoga Ernsta Johana valdīšanas laikam, un 4 telpas iekārtotas klasicisma stilā un atbilst hercoga Pētera laikam. Uzzinājām par bibliotēku, Rožu istabu, apmeklējām telpu ar holandiešu gleznām, Valdnieku salonu, Audienču kabinetu, Itāļu salonu, Biljarda zāli. Ielūkojāmies arī Hercoga parādes guļamistabā.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Filma un izstāde “Izgaismot Latviju”
2019. gada 11. aprīlī Neretas Kultūras namā ar iniciatīvas „Latvijas skolas soma” gādību 7. – 12. klases skolēni apmeklēja ceļojošo izstādi un filmu “Izgaismot Latviju”.
Nodarbību vadīja divas Imanta Ziedoņa muzeja aktīvistes - Ance un Maija. Sākumā tika pastāstīts, kas ir fonds “Viegli” un ar ko tas nodarbojas. Tad Maija iepazīstināja ar „1836” izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas idejai iepazīt Latvijas pierobežu vairāk par trim gadiem veltīja savu laiku un degsmi.
Vēlāk sekoja darbs 4 grupās; pētot ceļojošo izstādi, katrai no grupām bija jāizzina 1 ceļš - Piejūras, Māras, Ziemeļmeitas vai Leišmalītes – un katram jāuzzīmē Latvija no sava skatupunkta. Grupas paveikto prezentēja citiem.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Zīmējumu teātris “Vilki”

2019.gada 1.martā skolā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros viesojās zīmējumu teātris “Vilki”. Muzikālo izrādi skatījās 1.-5.klašu skolēni.
Izrādes tēma bija viss par vilkiem, t.i., vilks latviešu tautas dziesmās, vilks teikās, vilks pasakās, vilks rotaļās, vilks latviešu tautas mīklās, vilks ticējumos. Līdztekus visam iepriekš minētajam notika interesants teātra attēlojums zīmējumā.
Pasākumā notika interaktīva zīmējumu un objektu izrāde, kurā skolēni paši tika iesaistīti gan interesantās rotaļās, gan arī pašiem bērniem bija iespēja zīmēt, kas viņiem sagādāja jaukus un emocionālus brīžus.
Sākumskolas skolotājas

Teātra izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī ”
9.aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī noskatījāmies izrādi “Savādais atgadījums ar suni naktī ”. Jau iepriekš zinājām, ka izrāde ir ļoti nopietna un smaga. Lai izrādi labāk izprastu, klases stundās iepazināmies ar Marka Hedona grāmatas “Savādais atgadījums ar suni naktī” saturu. Tās galvenais varonis ir piecpadsmitgadīgs puisis Kristofors, kuram ir Aspergera sindroms (autisma paveids). 

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi