Vārda dienu šodien svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Filma un izstāde “Izgaismot Latviju”
2019. gada 11. aprīlī Neretas Kultūras namā ar iniciatīvas „Latvijas skolas soma” gādību 7. – 12. klases skolēni apmeklēja ceļojošo izstādi un filmu “Izgaismot Latviju”.
Nodarbību vadīja divas Imanta Ziedoņa muzeja aktīvistes - Ance un Maija. Sākumā tika pastāstīts, kas ir fonds “Viegli” un ar ko tas nodarbojas. Tad Maija iepazīstināja ar „1836” izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas idejai iepazīt Latvijas pierobežu vairāk par trim gadiem veltīja savu laiku un degsmi.
Vēlāk sekoja darbs 4 grupās; pētot ceļojošo izstādi, katrai no grupām bija jāizzina 1 ceļš - Piejūras, Māras, Ziemeļmeitas vai Leišmalītes – un katram jāuzzīmē Latvija no sava skatupunkta. Grupas paveikto prezentēja citiem.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Zīmējumu teātris “Vilki”

2019.gada 1.martā skolā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros viesojās zīmējumu teātris “Vilki”. Muzikālo izrādi skatījās 1.-5.klašu skolēni.
Izrādes tēma bija viss par vilkiem, t.i., vilks latviešu tautas dziesmās, vilks teikās, vilks pasakās, vilks rotaļās, vilks latviešu tautas mīklās, vilks ticējumos. Līdztekus visam iepriekš minētajam notika interesants teātra attēlojums zīmējumā.
Pasākumā notika interaktīva zīmējumu un objektu izrāde, kurā skolēni paši tika iesaistīti gan interesantās rotaļās, gan arī pašiem bērniem bija iespēja zīmēt, kas viņiem sagādāja jaukus un emocionālus brīžus.
Sākumskolas skolotājas

Teātra izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī ”
9.aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī noskatījāmies izrādi “Savādais atgadījums ar suni naktī ”. Jau iepriekš zinājām, ka izrāde ir ļoti nopietna un smaga. Lai izrādi labāk izprastu, klases stundās iepazināmies ar Marka Hedona grāmatas “Savādais atgadījums ar suni naktī” saturu. Tās galvenais varonis ir piecpadsmitgadīgs puisis Kristofors, kuram ir Aspergera sindroms (autisma paveids).

Pilnu raksta versiju lasīt šeit