Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin:


17. janvārī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā satikās sešas paaudzes un septiņu skolu skolēni.
Karnevāla sākumā 10. klases audzinātāja Ludmila Kolpakova iepazīstināja ar raksturīgāko katrai no paaudzēm. 10. klases uzfilmētajā reklāmas rullī iepazināmies ar situāciju, ka skolas Svinību zālē no rīta pamostas 6 dažādu paaudžu cilvēki, kā iespējams visiem sadzīvot?


Tas iespējams, par to pārliecinājāmies karnevāla gaitā. Trīna un Daniels pārstāvēja kluso paaudzi (20. gadsimta divdesmitie gadi līdz četrdesmito gadu vidum), kuras devīze ir «mūžīgas rūpes dzīve tik redz». Šīs paaudzes dejas un nekārtības attēloja 8. klase.
Pie pārrunu galda satikās klusās paaudzes pāris un hipiju pasaules jaunās dāmas Līva Marta un Marta. Hipiju laiks bija no četrdesmito gadu vidus līdz sešdesmito gadu sākumam. Šajā laikā, kura devīze «Mans darbs, tas esmu es!», dzīvoja Bērziņu un Petrovu ģimene (11. klase), kas ne vien ravēja bietes, bet arī bija “nokļuvuši” ASV, kur pirmo reizi ēda hotdogus un spēlēja basketbolu.
Žaklīna pārstāvēja X paaudzi, kuras devīze “Mana izglītība, tas esmu es!”. Pandeļu un Mazzalves skolas un mūsu skolas 6. klases skolēni, kā arī Vecāku padome parādīja sešdesmitajiem septiņdesmitajiem gadiem raksturīgo mūzikā un sabiedrībā.
No 1982. līdz 2000. gadam esošo Y paaudzi jeb mileniāļus, kuru dzīves moto «Mans kapitāls, tas esmu es!», pārstāvēja Rolands. Viņš gan kluso, gan hipiju, gan X paaudzi pārsteidza ar mobilo telefonu, ar kuru iespējams pašam piezvanīt, aizsūtīt īsziņu un kas spēj arī fotografēt. 5. klase ar audzinātāju Sarmīti Sniķeri iepazīstināja ar „Labvēlīgā tipa” dziesmām „Koka Kluci Konstantīnu” un „Alumīnija cūku”, attēlojot dziesmas varoņus.
No 2000. līdz 2013. gadam dzimušie ir Z jeb digitālā paaudze, kurus pārstāvēja Samanta un Jēkabs, viņiem palīdzēja Rites ciemiņi un 9. klase ar audzinātāju Mairi Dzeni.
No 2013. gada sākās Alfa paaudze - «Digitālie mazuļi»-, kurā dzīvo Dana un Tīna. Alfas paaudzes valodu attēloja 7. klases skolēni, iejūtoties pasakas “Sarkangalvīte” tēlos.
Visas 6 kopā dzīvojošās paaudzes pieņēma arī Viesītes, Aknīstes un Daudzeses ciemiņu labavēlējumus un dāvanas. Pandeļu, Rites un Mazzalves sveicieni bija viņu sagatavotie priekšnesumi.
Direktore pateicās ar garšīgām dāvanām visiem, kas karnevālu padarīja vienreizēju un neatkārtojamu.
Līdz ballei, kurā spēlēja Ziedonis Vilde un mūsu skolas jauniešu vokāli instrumentālais ansamblis, darbojās piecas 12. klases veidotās istabas: foto, sporta, mūzikas, erudīcijas un “Vai spēsi uzminēt?”
Šogad Juris Budris bija dāvājis īpaši krāšņu salūtu.
Paldies par prieku, ko dāvājām cits citam!
Dace Kronīte,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola

ozio_gallery_nano

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi