Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin:

Jau ceturto gadu Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 5. un 6. klases skolēni piedalās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Skaļās lasīšanas sacensībā. 19. februārī sacentās 5. klases skolēni.

Skolēni sākumā iepazīstināja ar savas grāmatas izvēli. Sandrim Ērika Kūļa grāmatu „Niķa un Riķa stiķi ” ieteica izlasīt draugi. Cilvēcīgo Andras Neiburgas ,,Stāstu par Tilli un Suņu vīru” bija izvēlējusies Gabriela. Iepazīt Dainas Ozoliņas grāmatu “Izglābt vasaras brīvlaiku’’ ieinteresēja Elīnas klasesbiedrene. Ļoti aktuāla ir Samantas izvēlētā Agneses Vanagas grāmata ”Plastmasas huligāni,” jo arī meitene pati pēdējā laikā ir ieinteresējusies par klimata izmaiņām un atbalsta plastmasas maisiņu neizmantošanu.

 

Interesanti –Alisi ieinteresēja ilustrācijas, ko zīmējis pats autors Vladimirs Novikovs grāmatai ,,Mārtiņa dienas un nedienas”. Arī ‘’Grega dienasgrāmatu. Demontāža”, kuras autors un mākslinieks ir Džefs Kinnijs, izvēlējās Voldemārs, jo viņa  vecuma zēni ļoti daudz ņemot šo grāmatu lasīt un no viņiem esot labas atsauksmes. Sintija ir izlasījusi Annas Volcas grāmatu ‘’Eva, Niks un es”, jo viņu ieinteresējis darba apraksts. Edijs stāstīja par Timo Parvelas grāmatu "Ella un Efs Pirmais", jo tā esot par draudzību. Ar  Maikla Bonda grāmatu “Lācītis Padingtons” iepazīstināja Viktorija, jo viņai joprojām patīk lācēni. Karīna vēlējusies pastāstīt par grāmatu „Alises piedzīvojumi Brīnumzemē”, klase ar audzinātāju Sarmīti Sniķeri apmeklēs Latvijas Nacionālā teātra izrādi „Alise Brīnumzemē”.

Pēc iepazīstināšanas ar grāmatas izvēli un notikumiem pirms izvēlētā fragmenta tas tika skaļi lasīts. Svarīgi, lai fragments būtu pietiekoši interesants un tas nepārsniegtu 3 minūtes. Tiesneši – bibliotekāres Rita Trukša un Biruta Petrone, kā arī literatūras skolotāja Dace Kronīte – skolēnu uzstāšanos vērtēja piecās pozīcijās: grāmatas izvēle, dikcija, temps, emocionalitāte, fragmenta izvēle.

Saskaitot kopā punktus, 1. vietu ieguva Samanta Bukša, 2. vietu – Gabriela Ignatika, bet 3. vietā ierindojās Karīna Boldaševiča un Elīna Regute. Gaidīsim 6. klases labākos, ar ko sacensties. Skolas lasīšanas čempions ar saviem līdzjutējiem dosies uz reģionālo pusfinālu Jēkabpilī.

Dace Kronīte,

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas skolotāja

 

ozio_gallery_nano

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi