Vārda dienu šodien svin:

20.septembrī Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi ” skolēni saņēma balvas par piedalīšanos rakstniekam veltītajā konkursā. Konkursā piedalījās skolēni no dažādām Latvijas pilsētām un pagastiem: Ilūkstes, Aglonas, Babītes, Salaspils, Bauskas, Jelgavas, Rīgas, Ērgļiem, Daugavpils, Lēdmanes, Rencēniem un Neretas.
Pasākumu ar dziesmām ievadīja skolotājas Anitas Š. skolnieces Katrīna Dābola un Melānija Andersone.
Lūk, mūsu skolas laureāti:
1. vieta rakstniekiem no Neretas: Ramona Kazule, dabas gleznas “Naktis”, “Vasara”, ”Vētras”, “Dabas dāvaniņas”.
2. vieta rakstniekiem no Neretas: Raivo Sprostiņš “Vēstule pa Tavām takām”,
Saiva Staģīte “Pārdomas dabā”.
3. vieta rakstniekiem no Neretas: Rūta Leite, proza, Evelīna Šimēna” Atzīšanās dabai”.

Mūsu apbalvošanu jautrāku padarīja skolotāja Aija Kalnāre ar saviem skolēniem: Dominiku Kippari, Madaru Leiti un Rihardu Bokiševu, parādot Rencēnu pamatskolas skolnieces Adrianas Sinkevičiutes sarakstīto viencēlienu “Krāsu palete darbā “Ar makšķeri.””
Radošumā neiztikt arī bez zīmēšanas, tādēļ tika apbalvoti arī labākie zīmētāji.
1. vietas ieguvēji no Neretas: Kristīne Boldoševiča; zīmējums “Bez nosaukuma”,
Ramona Kazule; zīmējums “Zviedrijas kalni.”
2. vietas ieguvēji no Neretas: Karīna Boldaševiča; zīmējums ”Aleja”, Kristija Veide; zīmējums ”Jaunsudrabiņš makšķerē”, Marta Ragele; zīmējums “Zasas dzirnavas.”
Ar 3.vietu apbalvotie zīmētāji no Neretas: Sanija Girgensone; zīmējums ”Noskaņa”, Alise Ošiņa, zīmējums ”Koki”, Iļina Bukša; zīmējums “Kā sniegi kalnu galotnēs.”
Skaistam, skanīgam nobeigumam Aglonas Katoļu ģimnāzijas skolēni un skolotāji nodziedāja ļoti īpašu dziesmu.
Konkursam radošu padomu un iedvesmu deva vizuālās mākslas skolotāja Dita Pavloviča un latviešu valodas un literatūras skolotāja Egija Apiņa.
Šāda veida konkursi, manuprāt, ir noteikti noderīgi. Tie attīsta jauniešu radošumu, tie rada jaukāku dienas noskaņu un uzaicina mūs uz kaut ko jaunu. Es pavisam noteikti iesaku arī Tev pamēģināt kaut ko jaunu, varbūt tu atklāsi sevi pavisam citās krāsās un vārdos.
Ramona Kazule

Bildes