Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Lida, Lidija

 Atceras Aija Kalnāre, 1980. gada absolvente

Mūsu Zinību pils- Baltā skola- 85 gadus lepni stāv piekalnē un rotā Neretas ainavu. Mēs tajā esam auguši un arī izauguši gluži kā mūsu vecāki un vecvecāki.
Es esmu piederīga šai skolai 38 gadus - 11 gadus mācījos, pēc sešiem gadiem atgriezos atpakaļ savā skolā un turpinu mācīties un mācīt citus. Viss labais, kas noticis šajos gados gan kā skolniecei, gan skolotājai, ir ietīts gaišā atmiņu kamolītī. Par to esmu pateicīga saviem skolasbiedriem, skolotājiem, saviem audzēkņiem, kolēģiem un Baltajai skolai.
Diemžēl 29.oktobrī nebūs iespēja satikties visai skolas saimei, lai sveiktu, godinātu savu skolu. Mēs visi kopā varētu sagatavot lielisku dāvanu skolai dzimšanas dienā pēc 85 dienām- 24 janvārī. Kāpēc pēc 85 dienām? Tāpēc, ka skolai 85 gadi, un tad mēs varēsim to sveikt visi kopā. Šajā laika posmā būtu jāveic 85 labie darbi. Ja tos izdala uz 12 klasēm, tad katrai klasei 7 labie darbiņi 12 nedēļās. 12.klasei būtu gods veikt papildus vienu darbu vairāk – 8.


Man liekas- tā būtu lieliska dāvana skolai no mums visiem. Aicinu visus atbalstīt un iesaistīties! Sāksim no 30.oktobra, kad skolai ir dzimšanas diena.
Mūsu skolai, sagaidot 85 gadu jubileju, novēlu mērķtiecīgus, zinātkārus skolēnus, smaidīgus, radošus, gudrus skolotājus un pozitīvi noskaņotus vecākus!


Inta Vasariņa, 1978. gada absolvente
Neretas vidusskolā mācījos no 1971.gada līdz 1978.gadam. Tajā laikā skolā mācījās vairāk nekā 500 skolēnu, strādāja ļoti brīnišķīgi skolotāji.
Esmu pateicīga liktenim, ka man bija iespēja 6 gadus strādāt Bauskas 1.vidusskolā, bet pēc tam atgriezties savā skolā. Esmu pateicīga tā laika kolēģiem par atbalstu, sapratni. Godīgi- sākumā savā skolā bija ļoti grūti. Esmu pateicīga šī laika kolēģiem.
Lai skola ir tā vieta, kurā katrs var kļūt par to, ko viņš vēlas! Lai skolā mācās skolēni, kuriem mācīšanās ir ceļš uz vienmēr jauniem brīnumiem, un lai strādā skolotāji, kuri mīl savus skolēnus un lepojas ar savu darbu!
“Skola- tevī daļa no manas sirdsapziņas.
Tevī ik dienas dzīvīgums,
bērnu čalas un actiņas virmo,
un jauniešiem sapņu tik trauslu ir daudz;
Tāpēc tu esi man dārga.
Skola- caur tevi gaisma
no mums mūsu Latvijai
vakar, šodien un rīt,
Tāpēc tu esi mums balta.”
/A. Svikša- Šīrone/

Atceras Zigurds Karols, 1980. gada absolvents
Par savu skolas laiku Neretas vidusskolā man ir pozitīvas atmiņas: tolaik skolā mācījās daudz skolēnu un notika dažādi pasākumi, bija vairāk sporta treniņu. Atmiņā palicis 10 km skrējiens Nereta- Suvainišķi; tajā ieguvu godalgotu vietu.
Tagad Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā esmu sporta skolotājs. Šajā skolā man strādāt patīk, jo te visi cilvēki pazīstami. Esmu strādājis arī svešā vidē, kur nebija tik patīkami.
Baltajai skolai dzimšanas dienā novēlu palikt mūžam tik baltai, cik balta tā būs pēc remonta! Lai te vienmēr būtu daudz veselīgu, sportisku, jauku skolēnu!

Atceras Aija Dubovska, 2004. gada absolvente
Mana Baltā skola! 17 gadi ir paskrējuši nemanot. Tagad Tavos solos jau mācās mani bērni. Šogad, sākot strādāt par skolotāju, sapratu, cik ļoti man tā visa ir trūcis. Bērnu čalu un smieklu, skolotāju nemitīgo skrējienu.
Šodien, Tavā dzimšanas dienā, vēlos novēlēt Tev enerģijas pilnus un zinātkārus skolēnus! Izturīgus un starojošus skolotājus!
Daudz laimes!

Atceras Lidija Ozoliņa, 1973.gada absolvente

Neretas skola 85 gadu ilgumā bijusi gaismas, izglītības un kultūras nesēja novadā. Rosinājusi bērnus, jauniešus apgūt zinības, domāt, doties pasaulē vairot gaišumu, un arī atgriezties savā dzimtajā pusē.
Ēkas mūžu veido cilvēki tajā. Manos skolas gados no 1966.gada septembra 5.klasē līdz 1973.gada jūnijam, kad absolvēju šo mācību iestādi, asociējas ar trim klašu komplektiem visos izglītojamo vecumposmos. Turklāt, katrā klasē mācījās vismaz 21- 28 skolēni. Skola bija salīdzinoši drūma- tumši zaļā krāsā krāsotiem koridoriem, skolnieku pārpildītām klasēm, kad šaurajās solu ejās ķeries aiz nevērīgi nomestām skolas somām, lai nokļūtu līdz tāfelei un atpakaļ. Tās bija ar malku kurināmas apaļās krāsnis un dežūras ar malkas nešanu vismaz savas klases krāsnij pamatskolā un arī lielās zāles krāsnīm vidusskolā. Man toreiz malkas pagales skolā likās tik lielas, garas un smagas! Malkas šķūnis tur, kur tagad atrodas sporta angārs. Un sausajām tualetēm, kuru aromāts neiztrūkstoši jūtams vismaz attiecīgajā stāvā, lai cik labi tās arī koptas.
Cilvēki skolā? Bezgala gaišie, iejūtīgie un zinošie skolotāji. Man toreiz likās, ka mums bija vislabākā klase un klases biedri, ar kuriem nevienu tā arī īsti nesadraudzējos laika trūkuma dēļ, jo nedzīvoju Neretā. Pēc stundām ar autobusu bija jādodas mājās. Latviešu valodas un literatūras skolotājas, arī mana klases audzinātājas Skaidrītes Plones tuvumā jutos drošībā kā aizvējā lielajā skolas burzmā. Viņa mūs regulāri veda uz teātru izrādēm Rīgā, tuvākās un tālākās ekskursijās brīvlaikos, Jauku skolotāju bija daudz– visos mācību priekšmetos. Vecāki uzticējās skolotājiem kā sava darba profesionāļiem, nejaucās to darbā, bet gāja vienā virzienā ar pedagogiem bērnu izglītošanā un audzināšanā. Vēl bija labas saimnieces un ļoti garšīgi ēdieni kopgaldā.
Skola toreiz un tagad ir nesalīdzināmi lielumi pēc būtības. Toreiz 5.klasē mēs vēl rakstījām ar spalvas kātiem, tinti un tušu rasēšanā un glītrakstīšanā, bet tintes pildspalvām citos priekšmetos. Tad pamazām kā liels brīnums un bieds ienāca lodīšu pildspalvas. Nēsājām skolas formas tērpus. Vārdi internets un tehnoloģijas sapņos nerādījās. Bija mācību grāmatas, līniju un rūtiņu burtnīcas, klasē tāfele un krīts. Ķīmijas un fizikas kabinetos vilkmes skapji, kolbas, retortes un mācību moduļi. Un viss. Jā, vēl bija vasaras darbi skolas lauciņos, vasaras darba un atpūtas nometne “Saulainā ieleja” ar darbiem kolhoza laukos, atstrādājamās dienas kolhozā, lai nopelnītu brīvpusdienas. Tā bija darbaudzināšana.
Novēlējums: lai tehnoloģiju laikmetā skolā kā skolotājos, tā skolēnos nepazūd vēlme mācīt un mācīties, tolerance, darba tikums, drosme uzņemties atbildību! Lai pietiek spēka iesākto darbu novest līdz galam, ticēt labajam un vairot labo! Lai top gaisma!

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi