Pieejamības rīki

Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Vanda, Veneranda, Venija

Mums, 6. klases skolēniem, 7. septembris bija iespaidiem, piedzīvojumiem bagāta diena. Devāmies ekskursijā uz Ķeguma HES un devāmies Meža ekspedīcijā Tomes mežos. Ķeguma HES muzejā izzinājām Latvijas elektrostaciju vēsturi, apskatījām vēsturiskos un izmēģinājām interaktīvos eksponātus.

Muzeja darbiniece stāstīja ļoti interesanti un ekrānā demonstrēja vēsturiskas fotogrāfijas par Latvijas HES pirmsākumiem. Interesanti bija pašiem salikt puzli un izmēģināt kā darbojas vēja, ūdens un siltuma elektrostacijas. Interaktīvā siena mums sniedza atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par HES. Uzzinājām, ka HES strādā vismaz 10 profesiju pārstāvji un kurš ir lielākais HES Latvijā. Muzeja 2. stāvā apskatījām izstādi, kurā bija savāktas 20. gs. mājsaimniecībā lietotās elektroierīces. Tur bija pirmie televizori, jocīgs putekļsūcējs, ledusskapis, matu fēni, veļas mašīnas, lieli telefoni ar ciparu ripām un citas lietas, kuras izmantojuši mūsu vecvecāki. Interesanti bija salīdzināt, kā viss attīstījies.
Dienas otrā puse tika pavadīta Tomes mežos, kur devāmies LVM Mežu ekspedīcijā, piestājot 12 pieturās, kopā mērojot 2 km garu taku un uzzinot daudz jauna. Katrā pieturā mūs sagaidīja zinoši mežu darbinieki un stāstīja, rādīja ar mežu saistītas tēmas. Ekspedīcijas sākumā saņēmām arī Darba uzdevumu burtnīcas, kur katrā pieturā uzzināto atzīmējām un izvērtējām. Interesanti bija izveidot tiltu bez āmura un naglām. Izdevās! Pat pāri varējām iet! Pēdējais uzdevums - 500 grami koka noteikšana mūsu klasei izdevās diezgan precīzi (496 grami no 500), ar ko mēs lepojamies.
Paldies ļoti sirsnīgajiem, zinošajiem meža ekspedīcijas ekspertiem! Noderīgi un aizraujoši, daudz jau zinājām, bet vēl vairāk uzzinājām ko jaunu! Visiem ļoti patika! Noslēgumā cepām līdzpaņemtās desiņas un dalījāmies iespaidos.
Skolēnu Katrīnas Tīnas, Melānijas, Kaspara, Arņa, Danielas iespaidus apkopoja klases audzinātāja Rita

Bildes

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi