Pieejamības rīki

Neretas vidusskola

Vārda dienu šodien svin: Vanda, Veneranda, Venija

Ekskursija Daugavpilī

25. maijā 5. klases skolēni kopā ar klases audzinātājām piedzīvoja interesantu, izziņas bagātu dienu Daugavpilī. Ar projekta “Latvijas skolas soma” nodrošinājumu bērni apmeklēja Daugavpils skrošu rūpnīcu un Daugavpils cietoksni. Pēc pusdienām atpūta un piedzīvojumi Tarzāna trasēs un tīklos. Tā visiem bija labu emociju un pieredzes bagāta diena!

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Ekskursija uz Daugavpili

16.maija rīts, kad 7.klase ieplānojusi iepazīt otro lielāko Latvijas pilsētu Daugavpili, bija ļoti drūms, neomulīgs un lietains.

Daugavpils pie Neretas ir salīdzinoši tuvu, bet tam par spīti vairums klasesbiedru  tur ir vai nu bijuši ļoti maz vai arī nav bijuši vispār.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Grupas “DAGAMBA” koncerts

16.decembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 8. un 9.klases skolēni klases audzināšanas stundu pavadīja mūzikas gaisotnē. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noskatīties grupas “DAGAMBA” muzikālu priekšnesumu DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un Ludwig Van Rammstein - starpžanru mūzikas iepazīšana. Šajās 40 minūtēs bija ne tikai iespēja dzirdēt tik dažādus skaņdarbus savienotus kopīgā skanējumā, bet arī attālināti iepazīt un apskatīt Melngalvju nama krāšņumu, jo šī programma tika filmēta šajā namā.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit  

Spēlfilma “Janvāris”

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 8.-12.klases skolēniem projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noskatīties jauno Viestura Kairiša jauno spēlfilmu “Janvāris”. Stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991.gada janvāra politiskajos notikumos. Tas ir unikāls stāsts par pieaugšanu dramatiskos vēstures apstākļos, par izvēlēm, mīlestību, cerībām un liktenīgiem notikumiem Barikāžu laikā.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Ekskursija uz Līvāniem

Projekta „Skolas soma” ietvaros Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 3. klase agrajā 11.oktobra rītā devās ekskursijā uz Latgales mākslas un amatniecības centru/ Līvānu stikla muzeju.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

No stāsta līdz grāmatai

7.novembrī “Latvijas skolas soma” ietvaros Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 1.- 4. klases skolēni piedalījās latviešu rakstnieces Ineses Valteres izzinošajā nodarbībā “No stāsta līdz grāmatai”.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

LNVM tiešsaistes nodarbība “Mana Latvija”

Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu un atzīmējot Lāčplēša dienu, 5. klases skolēniem 10. novembrī  notika Latvijas Nacionālā vēstures muzeja muzejpedagoģiska tiešsaistes nodarbība “Mana Latvija”. Muzeja speciāliste Ilze Miķelsone pastāstīja un ekrānā demonstrēja liecības par Latvijas valsts izveidošanas vēsturi.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

2. un 7. klase viesojas Krustpils pilī

Noslēdzoties mācību gadam, 23.maijā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 2. un 7. klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Jēkabpili, lai iepazītu 13.gadsimta Jēkabpils pērli - Krustpils pili.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

6.klase iepazīst Jēkabpils Vēstures muzeju

18.maija rīts deviņpadsmit 6.klases skolēniem iesākās salīdzinoši agri, jo jau pulksten 9.00 mūs gaidīja Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta”.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

“Alvas zaldātiņš” viesojas Neretā

29.martā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 1.-5.klašu skolēniem bija iespēja Neretas kultūras namā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros noskatīties Rēzeknes teātra “Joriks” piedāvāto izrādi “Alvas zaldātiņš”. Tā bija izrāde pēc Hansa Kristiana Andersena motīviem, improvizācija par šo literāro darbu.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Grupas “DAGAMBA” koncerts

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 25. martā bija iespēja noskatīties grupas “DAGAMBA” muzikālu priekšnesumu DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un Ludwig Van Rammstein - starpžanru mūzikas iepazīšana. Programma tika filmēta Melngalvju namā. Pirmo reizi bija iespēja dzirdēt tik dažādus skaņdarbus savienotus kopīgā skanējumā. Piemēram, dziesma “Pūt, vējiņi” izpildījums. Kopā ar mūziku, uzmanību piesaistīja arī vizuālais noformējums un koncerta vadītāja R. Zelezņeva veidotais stāstījums. Grupas “DAGAMBA” priekšnesums noteikti paliks mūsu atmiņā, jo tā nav mūzika, kuru mēs klausītos ikdienā, taču nodarbība bija interesanta un izglītojoša par dažādu mūzikas žanru salikumiem.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Koncertlekcija “Ziemassvētki apkārt pasaulei”

Ziemassvētku nedēļā, 1. semestra noslēguma dienās, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 6.-9.klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros noskatījās SIA “Framest Music” koncertlekciju “Ziemassvētki apkārt pasaulei”. Ar dažādu tautu Ziemassvētku tradīcijām, ēdieniem un dziesmām skolēnus iepazīstināja pasākuma vadītājs, dziedātājs Mikus Abaroniņš, muzikālo pavadījumu kuplināja Arta Abaroniņa (čells, kontrabass) un Dāvis Bindemanis (klavieres).

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Nofilmē savu filmu

17.decembrī, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. un 12.klases skolēniem bija iespēja apmeklēt projekta “Latvijas Skolas soma” tiešsaistes nodarbību, ko piedāvāja filmu studija “Bite Films”.  

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Rokopera “Mauglis”

Decembra mēnesī projekta Latvijas skolas soma ietvaros Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa viduskolas 1-5.klašu skolēni  skatījās aizraujošo rokoperu “Mauglis”, kura veltīta komponista Mārtiņa Brauna 70 gadu jubilejai.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, novembrī 6.-9. klašu izglītojamajiem bija iespēja noskatīties koncertlekciju “Sprādziens mūzikā”. Šī koncertlekcija bija lieliska iespēja skolēniem padziļināt zināšanas mūzikas attīstībā caur koncertprogrammas prizmu.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Koncertlekcija “Kino mūzikas vēsture”

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, decembrī 6.-9. klašu izglītojamajiem bija iespēja noskatīties koncertlekciju “Kino mūzikas vēsture”. Šī koncertlekcija bija lieliska iespēja skolēniem padziļināt zināšanas mūzikas attīstībā caur koncertprogrammas prizmu.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Panto cirks

Pateicoties Latvijas skolas somas finansējumam, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sākumskolas skolēniem, 14.maijā bija dota iespēja tiešsaistē apmeklēt pantomīmas un cirka izrādi “Panto Cirks”.

Tajā piedalījās cirka  meitene, pantonīmu aktieris un “gumijas” cilvēks - lokans cirka mākslinieks.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Ceļojums apkārt pasaulei

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas sākumskolas skolēniem kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros kopā ar Latvijas komponistu un producentu Jāni Ķirsi bija iespēja doties aizraujošā ceļojumā apkārt pasaulei. Gluži kā Annas Brigaderes pasaku lugas varonis Sprīdītis devās pasaulē laimi meklēt, tā skolēni devās apceļot pasauli mūsdienu pasaku versijas izpildījumā.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Ekskursija uz Viesīti
Reizēm mēs braucam uz tālām vietām neiepazinuši tuvāko apkārtni. Viesīte ir tuvākā pilsēta Neretai, ar kopējo platību 2,3 kvadrātkilometri un 1500 iedzīvotājiem. Tādēļ mēs 4.klase 14.oktobra rītā devāmies iepazīt šo brīnišķīgo Sēlijas pilsētu – raksta Dominiks savās pārdomās pēc ekskursijas.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

                                                          Digitāla izrāde “Misija Zeme”
„Ir 2118. gads, un retie uz planētas Zeme vēl izdzīvojušie cilvēki nolēmuši kosmosa kuģī doties prom uz citu galaktiku, jo Zemi skārušas ekoloģiskas nelaimes, resursu izsīkums un dzīvās dabas pastāvēšanas neiespējamība.”

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

 

 

                                                           Koncertlekcija “Imants Kalniņš. 80”.
Sagaidot izcilā latviešu komponista Imanta Kalniņa 80 gadu jubileju, visa aprīļa mēneša garumā Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 5. – 12.klašu skolēni skatījās digitālo koncertlekciju “Imants Kalniņš. 80” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Šī koncertlekcija bija lieliska iespēja skolēniem padziļināt zināšanas mūzikā caur koncertprogrammas prizmu. 

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

 

 

Inspektors Tutū

9. oktobrī Neretas Jāna Jaunsudrabiņa vidusskolas 2. klases skolēni, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja Dailes teātra bērnu izrādi
“Inspektors Tutū”. Izrāde bija bērniem ļoti saistoša un interesanta. Priecēja košie tērpi, spilgtie gaismas efekti, jaukā mūzika.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

 

 

Ekskursija uz Krustpils pili

2020. gada 18. septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 3.klases skolēni apmeklēja Jēkabpili. Projekta “Skolas soma” ietvaros, apmeklējām Krustpils pili, kur ļoti atsaucīgas gides vadībā iepazināmies ar pils vēsturi, “lidojām” gaisa balonā , meklējām pils slēpni, aplūkojām restaurācijas laikā atjaunotās pils interjera detaļas un uzkāpām pils tornī. Visdziļāko interesi skolēnos izraisīja pils pagraba apmeklējums un aizraujošs gides stāsts par Brūnās Dāmas spoku.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Izrāde “Nenotikušais atklājums” Neretā

Vai esat kādreiz sev apkārt pamanījuši ko dīvainu? Vai esat ļāvuši vaļu fantāzijai, lai noskaidrotu, kā tas te radies? Mums, sākumskolas bērniem, 12.decembrī to piedāvāja dabas pētnieks Darviņš un viņa palīgs Kozmens.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

3D par telefoniem

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2019. gada 10. decembrī mūsu skolā viesojās laikmetīgās dejas mākslinieku apvienības ĀRĀ projekta dejotāji ar dejas izrādi 3D par telefoniem3D (Deja. Demonstrācija. Diskusija) par Telefoniem. Dejas izrādi apmeklēja 5. – 9. klašu skolēni.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Izrāde “Arī vaļiem ir bail” Latvijas Nacionālajā teātrī

2019.gada 20.novembrī programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros braucām uz Rīgu, kur Latvijas Nacionālajā teātrī izrādē “Arī vaļiem ir bail” dzīvojām līdzi jauna cilvēka pārdzīvojumiem. Viņam dzīvē nekā netrūkst: ir veiksmīga karjera, laimīga ģimenes dzīve, mīloši vecāki un burvīgi bērni. Pietiek naudas un ideju ceļojumiem un citām atpūtas iespējām. Tomēr tā visa ir par maz, un tas vairs nesagādā prieku. Viņš sāk meklēt dzīvei jēgu.
Ko darīt? Vai ir vērts to kādam teikt? Vai to sapratīs? Varbūt pārpratīs?

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

12.klase mācību ekskursijā

24.septembrī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 12. klases skolēni kārtējo reizi apvienoja patīkamo ar lietderīgo, dodoties ekskursijā. Mērķis bija apmeklēt Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju „Padomju gadi’’ un Rūdolfa Blaumaņa memoriālo muzeju „Braki”. Skolēni pamazām guva atziņas un informāciju gan par Latvijas vēsturi, gan par kultūru, kā arī par rakstnieku Rūdolfu Blaumani kā personību. 

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Ekskursija Bauskas pusē

 Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni kopā ar audzinātāju Daci Kronīti devās ekskursijā uz Bauskas pusi.

 Sākotnēji apmeklējām „Bauskas alus” ražotni, lai kopā ar gidi atklātu, kāds ir alus ceļš no labības lauka pie alus degustētāja. Ekskursija sākās vārītavā ar iespēju nogaršot iesala graudus, kas ir pamats mūsdienīgajam „Bauskas alum”, un uzzināt, kā rodas misa un kā tā savu ceļu vēlāk turpina raudzētavā, kas ir darītavas ilggadējais lepnums un tradīciju pamats, jo „Bauskas alus” rūgst atvērtā veidā.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Laboratorium.lv

2. aprīlī 7. un 8. klases skolēni Latvijas skolas somas programmas ietvaros piedalījās nodarbībā  Laboratorium.lv. Laboratorium.lv ir Zinātniskais teātris,  kas atraktīvā veidā iepazīstina skolēnus ar fizikas un ķīmijas pamazināšanām.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

„Kas zina, ko grib, - spēj, ko grib.” (Rainis)

Nedēļu pirms centralizētā eksāmena latviešu valodā, 15. maijā, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 12. klases skolēni kopā ar audzinātāju Sarmīti Sniķeri un latviešu valodas un literatūras skolotāju Daci Kronīti devās tuvāk iepazīt Aspaziju un Raini.

Izmantojot „Latvijas skolas somas” piedāvājumu, tika apmeklēta  Raiņa un Aspazijas vasarnīca-muzejs. Tā bija dzejnieku darba un vasaras atpūtas vieta no 1927. līdz 1929. gadam.

Pilnu raksta versiju lasīt  šeit

Rundāles pilī

 Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 11. klases skolēni kopā ar audzinātāju Daci Kronīti devās ekskursijā uz Bauskas pusi.

Izmantojot „Latvijas skolas soma piedāvājumu”, tika apmeklēta Rundāles pils. Gides pavadībā tika iepazīti Hercoga parādes apartamenti: 5 telpas iekārtotas atbilstoši hercoga Ernsta Johana valdīšanas laikam, un 4 telpas iekārtotas klasicisma stilā un atbilst hercoga Pētera laikam. Uzzinājām par bibliotēku, Rožu istabu, apmeklējām telpu ar holandiešu gleznām, Valdnieku salonu, Audienču kabinetu, Itāļu salonu, Biljarda zāli. Ielūkojāmies arī Hercoga parādes guļamistabā.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Filma un izstāde “Izgaismot Latviju”
2019. gada 11. aprīlī Neretas Kultūras namā ar iniciatīvas „Latvijas skolas soma” gādību 7. – 12. klases skolēni apmeklēja ceļojošo izstādi un filmu “Izgaismot Latviju”.
Nodarbību vadīja divas Imanta Ziedoņa muzeja aktīvistes - Ance un Maija. Sākumā tika pastāstīts, kas ir fonds “Viegli” un ar ko tas nodarbojas. Tad Maija iepazīstināja ar „1836” izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas idejai iepazīt Latvijas pierobežu vairāk par trim gadiem veltīja savu laiku un degsmi.
Vēlāk sekoja darbs 4 grupās; pētot ceļojošo izstādi, katrai no grupām bija jāizzina 1 ceļš - Piejūras, Māras, Ziemeļmeitas vai Leišmalītes – un katram jāuzzīmē Latvija no sava skatupunkta. Grupas paveikto prezentēja citiem.

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Zīmējumu teātris “Vilki”

2019.gada 1.martā skolā programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros viesojās zīmējumu teātris “Vilki”. Muzikālo izrādi skatījās 1.-5.klašu skolēni.
Izrādes tēma bija viss par vilkiem, t.i., vilks latviešu tautas dziesmās, vilks teikās, vilks pasakās, vilks rotaļās, vilks latviešu tautas mīklās, vilks ticējumos. Līdztekus visam iepriekš minētajam notika interesants teātra attēlojums zīmējumā.
Pasākumā notika interaktīva zīmējumu un objektu izrāde, kurā skolēni paši tika iesaistīti gan interesantās rotaļās, gan arī pašiem bērniem bija iespēja zīmēt, kas viņiem sagādāja jaukus un emocionālus brīžus.
Sākumskolas skolotājas

Teātra izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī ”
9.aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī noskatījāmies izrādi “Savādais atgadījums ar suni naktī ”. Jau iepriekš zinājām, ka izrāde ir ļoti nopietna un smaga. Lai izrādi labāk izprastu, klases stundās iepazināmies ar Marka Hedona grāmatas “Savādais atgadījums ar suni naktī” saturu. Tās galvenais varonis ir piecpadsmitgadīgs puisis Kristofors, kuram ir Aspergera sindroms (autisma paveids). 

Pilnu raksta versiju lasīt šeit

Šeit ir mūsu mājas

nereta eka

Stundu saraksts

Mūsu sasniegumi